| BogdanM275 a întrebat:

Salut, ce părere aveți despre relațiile la distanță, credeți că pot rezista sau nu?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum multi ani, vreo 15 ani in urma sa spunem, de cand mam conectat eu pe internet cu telefoanele de atunci prin gprs,intram pe tot felul de chaturii si vorbeam cu fete de peste tot,sigurele rezultate erau cu cele din orasul meu,ceea ce va recomand si voua tuturor,cautati ceva din orasul vostru, eu am avut parte doar de dezamagiri,sperante false,pierdere de timp,plin de ipocrite, tarfe viclene cu o mie de fete, ipocrite, mincinoase, nu ai ce sa alegi, fetele te baga in zona prieteniei si se folosesc de tine, imi spunea un prieten, se sterge cu tine la fund apoi urmatorul, asta inseamna internet, vb cu fete real, virtual e pierdere de timp, cazuri fericite sunt extremde rare plus ca e o aiureala totala, de exemplu tu Timisoara ea Arad sunt 50 de km si deja e aiurea ca nu o poti vedea zilnic, nu vb de sute de km, de ce sa te complici omule, viata trebuie simplificata nu sa te complici in tampeni virtuale

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da si nu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles, cu o conditie esentiala insa: lungimea sa fie mai mare decat distanta!

| SilentRain a răspuns:

Unele da altele nu
Din puctul meu de verde relațiile la distanță sunt doar speranțe false

| Dismally a răspuns:

Sigur pot rezista fara probleme, doar ca nu sunt pentru oricine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. In primul rand nu esti sigur niciodata daca,, partenerul" tau de la distanta mai are o relatie sau nu, si acolo intervine gelozia, care este primul punct catre o despartire sigura. Noi suntem oameni, avem sentimente, dar fata de o persoana, nu un monitor pe care e persoana respectiva. Trebuie sa vorbesti cu el/ea fata in fata, pe net e doar satisfacerea sentimentului ca nu esti singur, cand de fapt persoana cu care vorbesti poate si rade de fapt cu prietenii ei de conversatiile pe care le are cu tine.

| Andra9pk a răspuns:

Poate daca ambii parteneri sunt la fel de deschisi la minte laughing si nu prea pun accent pe fidelitate.