| Raluca_6071 a întrebat:

Ce parere aveti de relatiile la distanta?straight face
Credeti ca rezista?straight face

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Cred in relatiile sincere de acest gen. Insa trebuie si apropierea. Trebuie o intalnire fata in fata. Altfel e doar o iluzie. La prima intalnire vezi ce se intampla de fapt. Acolo poate aparea iubirea sau dezamagirea. Rezista daca partenerii stiu sa lupte. De obicei inveti sa lupti pentru persoana iubita odata cu varsta. Relatiile la distanta au sanse mai mari odata cu maturitatea. Au o sansa mai mare de reusita la partenerii cu varste de macar 25-28 de ani.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să reziste? Nu cred. La mine nu.
Pa, pa.

| baru a răspuns:

Salut. Sincer nu cred. Totul din punctul meu de vedere este doar amagire. Daca intr-adevar este ceva puternic ceva din tot sufletul cei doi vor face tot ce le sta in putinta pentru a fi impreuna. Dar dragostea la distanta, nu cred in ea. In schimb, acopera unele goluri din partea unuia sau al celuilalt. Asta seamana mai mult cu o boala pe care nu o tratezi la timp. Te rog sa nu te superi daca am gresit, dar aceasta este parerea mea. Pa

| AshuraElric a răspuns:

Cu siguranta exista, ce-i drept mai rar dar DA! exista.Si unele chiar rezista.Parerea mea despre aceste relatii:Nu am incredere in asa ceva 99% poti fi pacalit\a(sa mai aiba inca vreo 20 de prietene in afara de tine, un fel de Casanova al zilelor noastre)eu una nu sunt dispusa sa risc, cunosc expresia''Nu risti, nu castigi!''insa e mult prea riscant din perspectiva mea+nici prea norocoasa nu sunt deci mai bine lipsa.Prefer metoda clasica(clasic=de cand lumea si pamantul)va intalniti pri parc sau mai stiu eu unde(in niciun caz nu pe mess).

| pengu a răspuns:

Buna:d
Depinde de persoanele care se implica in relatiile de acest gen, dar si cat s-au cunoscut inainte de a incepe relatia. Din punctul meu de vedere, rezista si ca dovada este chiar relatia cu prietenul meu: suntem de aproape 2 ani si ne merge foarte bine chiar daca nu suntem unul langa celalalt mereu. Suntem din orase diferite, la o distanta considerabila, dar ne'am vazut, ne'am cunoscut, avem incredere unul in celalalt si asteptam momentul in care vom fi doar noi doi, nu si distanta.
Este foarte importanta increderea si taria de a trece peste momentele grele ce apar poate mai des decat intr-o relatie care nu este la distanta happy
Daca vrei poti misca si muntii din loc tongue

| IrenneDrt a răspuns:

Buna! cred ca relatiile la distanta rezista dar nu pentru mult timp...nu prea sunt de aocrd cu astfel de relatii. odata am avut si eu una de asemea. dar din pacate a durat decat aproape 3 saptamana pentru ca nu ne puteam vedea in fiecare zi sau cel putin o data la 4 zile.acum depinde si unde sta el/ea sau cata dinstanta e intre voi...asta depinde numai de tine. pup si succes in continuare!

| Moni. a răspuns:

Sora mea a avut o astfel de relatie. A durat un an si ceva...se vedeau doar vara, in vacanta.
Dar s-au despartit...

| ButterFly_8644 a răspuns:

Depinde in totalitate de persoanele implicate. happy

| ButterFly_8644 a răspuns:

Legiuitoarea daca la tine nu a rezistat, nu inseamna ca la altii nu. tongue

| NDY a răspuns:

Orice relatie poate rezista...mult depinde de persoanele implikate in aceasa relatie.winking

| noName_8681 a răspuns:

Depinde de caracterul persoanelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si tu niste detalii despre relatie... unde esti tu unde este el? si pentur cat timp sunteti separati... iti voi da un raspuns foarte bun pe urma ca am experienta

| LadyOfAtlantida a răspuns:

Depinde.Doar daca ai destula incredere in persoana respectiva. Dar stii si tu " Ochii care nu se vad se uita".

| IrInUkA[:x] a răspuns:

Depinde cata incredere aveti unul in celalaltwinking