| TeoooStefan a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta?thinking

Răspuns Câştigător
| lplostonyou a răspuns:

Stii cum se spune: "ochii care nu se vad se uita".Dar bine ca pot fi si exceptii.

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Relatiile la distanta sunt asemenatoare ca mersul pe nisip miscator, nu stii niciodata cand te-ai putea scufunda.
Trebuie sa fiti prea tari amandoi si iubirea sa fie REALA!

| mgtow a răspuns:

E o pierdere de timp.

| lolly a răspuns:

Mda la fel. nu prea tin, depinde de persoane si de cat sunt atrasestraight face

| maftei a răspuns:

Mai nu stiu daca relatiile la distanta sunt bune, pentru ca daca partenerii nu se vad nu mai are farmec.Si nu cred ca rezista.parerea mea.Au existat cazuri care au tinut relatia fiind si la distanta dar astea sunt putine

| iFeelYourLoVe a răspuns:

Nu imi plac, desi am si o relatie la distantawinkingnu`mi place distanta intre noi dar nu o sa mai dureze multlaughing.blushing

| Meow15 a răspuns:

6 dezavantaje ale relatiilor la distanta.
1. Nu va puteti vedea zilnic
Nimic nu se compara cu interminabilele conversatii zilnice, cu imbratisarile, cu saruturile si cu momentele romantice petrecute impreuna. Cu Skype, totul devine mai usor: trebuie doar sa pornesti camera si microfonul si sa stai confortabil in fotoliu, la taclale cu iubitul tau. Stim, nu se compara cu sentimentul de a-l avea langa tine pe partenerul tau, insa poti sa transformi asta intr-un avantaj. Daca il vezi mai rar, cu siguranta vei evita certurile atunci cand sunteti impreuna si vei incerca sa petreceti cele mai frumoase momente posibile. Ia-ti aparatul de fotografiat cu tine peste tot, iar in momentele in care te simti singura, uita-te la pozele pe care le-ati facut impreuna.

2. Costuri
Relatiile la distanta costa mult. Stiu, nu suna tocmai bine, dar asta e realitatea. De la factura de telefon, pana la banii pe care ii dai pe benzina sau pe biletele de autobuz, totul este mai scump atunci cand nu stai in acelasi oras cu iubitul tau. Unde mai pui ca in weekend-urile in care va vedeti vreti sa mergeti la un restaurant renumit sau chiar la un club... Asa ca, trebuie sa iti pui ceva bani deoparte pentru zilele in care planuiesti sa te vezi cu partenerul tau.

3. Singuratatea
Ai un iubit, insa nu poti sa il suni sa ii spui ca treci pe la el in jumatate de ora. Ai o zi proasta, dar nu ai cum sa i te plangi partenerului tau, decat la telefon. La inceput, nu vor conta foarte mult aceste lucuri, dar in timp vei vedea ca va deveni frustrant. Este un sentiment destul de neplacut sa stii ca nu il poti vedea atunci cand vrei si ca trebuie sa iti planifici din timp momentul intalnirii. Nu lasa insa acest lucru sa te doboare. Incearca sa fii deschisa fata de mama sau de prietena ta cea mai buna si nu uita sa fii pozitiva, pentru ca asta e cheia unei relatii de lunga durata.

4. Intrebari peste intrebari
„Daca intalneste pe altcineva?", „Daca se satura sa ma astepte?", „Daca ma insala?"... Chiar si cele mai pozitive persoane isi pun la un moment dat aceste intrebari. Asa ca, incearca sa gasesti inca de la inceputul relatiei diferite modalitati prin care sa-ti exprimi dragostea fata de partenerul tau. Trimite-i un sms atunci cand se asteapta mai putin, iar cand iesi in club cu prietenele tale, suna-l si spune-i ca ti-ar fi placut sa fie si el alaturi de tine. Aceste mici semne ca te gandesti la el conteaza foarte mult intr-o relatie la distanta!

5. Programare
Tu ai un job sau mergi la scoala, iar el... la fel! Asa ca, nu poti decide astazi ca maine sa mergi in vizita la iubitul tau si sa stai o saptamana. Trebuie sa iti planifici din timp plecarea, sa verifici cu el programul pe care il are si sa sa-ti faci socotelile in cele mai mici detalii. E dificil, insa nu te impacienta. Incearca sa fii organizata si vei vedea ca vei avea timp sa le faci pe toate.

6. Neintelegeri
Orase sau chiar tari diferite, sms-uri si telefoane in loc de discutii fata in fata, toate asta pot crea mari neintelegeri in cupluri. De cele mai multe ori, iubitul tau nu te vede atunci cand vorbiti, asa ca poate doar da iti interpreteze tonul vocii. De aici si pana la o cearta de proportii e de obicei un singur pas. Lipsa de comunicare si neintelegerile de acest fel pot distruge rapid o relatie, asa ca trebuie sa te asiguri ca ai atat de multa rabdare, incat sa il faci sa inteleaga perfect ceea ce ai de spus.

| mmmiruna a răspuns:

Mai sunt raspunsuri asemanatoare dar relatiile la distanta nu prea merg...sincer mai bine renunta

| franaru a răspuns:

O relatie la distanta se mentine in conditiile in care ai penisul mai lung ca distanta

| Christinna a răspuns:

Eu am avut o relatie la distanta timp de un an jumate.l'am iubit si inca il mai iubesc.Trebuie sa existe incredere in primul rand, pentru ca este foarte greu stiind ca tu esti aici.el acolo, respect din partea ambilor parteneri, comunicarea si numai stiu...thinking oricum eu cu baiatu ala am ajuns foarte bine sa ne cunoastem unu pe altu

| Cristina15 a răspuns:

Eu cred ca poti avea o relatie la distanta dar trebuie sa comunci cumva cu el... poti sa-l suni sau daca are calculator vorbesti cu el pe mess si daca are si web e mult mai bine...mult succes:d:*

| jedy a răspuns:

Eu am si eu o relatie de un 1n si juamtate eu sunt in tara iar prietena este plecata in spania, si ce neam cunoscut pe net si ne-am combinat fara sa ne fi vazut vreodata( februarie 2010) si au fost 6 luni care am vb pe et neam cunoscut si in luna iulie ne-am vazut prima oara a fost ceva frumos, si a cuma este si imi frumos, am fost si eu la ea in spania si ottul este frumos, ne mai certam dar nai ce sa-i faci, dar relatia este bazta pe icnredere si iubire ne este greu uneori dar cu timpul vom trece noi si peste, vb la yahoo, si la skype non stp, nu este zi sa nu en vedem, acush vine peste 3 zile este acasa si am sa o revad abai astept, oricum relatiile la distanta a zis cineva mai sus ca sunt putine si are mare dreptate dar adica ii dragoste adevarata acea relatie dureaza, si daca iti doresti o relatie la distanta crede-ma incaerca dar si tu si el simtit o dragoste speciala.Mentionez eu am 17 si ea tot 17. Ce pot spune succes la deciziile pe care le vei alege, FUNDA happybig grin