| lastname19122016 a întrebat:

Ce parere aveti despre testele de sarcina Evrika? Ati folosit?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatele testelor de sarcina efectuate acasa pe baza de urina sunt considerate ca fiind doar "orientative". Este considerat ca fiind un rezultatul corect si valabil doar testul de sarcina care este efectuat intr-un laborator de analize medicale, fiind singurul test de sarcina acceptat de orice medic ginecolog. Exista doua tipuri de teste hCG si anume; testul hCG calitativ prin care se detecteaza doar prezenta hormonului in sange si testul hCG cantitativ (numit si beta - hCG) care masoara cu precizie cantitatea de hormon din sange si pe baza valorii obtinute, medicul stabileste cu destul de mare precizie varsta sarcinii.

1 răspuns:
| Plolice a răspuns:

Cele mai bune teste de pe piata, recomand