| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre transexuali?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Cei care își văd discret de viața lor sunt ok. Pe cei care se exhibează făcând mare tam-tam din chestia asta, consider că are dreptul oricine să-i judece, să-i blameze, să-i discrimineze. O merită.
Puteți să mă considerați cum vreți, dar eu nu-i suport pe aceștia din urmă. Nu-i accept așa cum nu accept nici persoanele heterosexuale exhibiționiste.
Poți să faci ce vrei, poți să fi cum vrei dar nu-i deranja pe ceilalți.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa te nasti e ceva genetic

| corbulalbrosu a răspuns:

Transexualii reprezinta o categorie de persoane care de regula sunt profund nefericite de situatia lor sexuala, dar in rest sunt identice din toate punctele de vedere cu restul populatiei. Nimeni nu are nici un drept sa-i catalogheze sau caracterizeze deoarece ei reprezinta niste accidente genetice si din acest motiv trebuie sa-i acceptam si pe ei printre noi. Sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Am vazut transformari si la multi povestea din spate. Nu ii categorizez pe toti dar sunt si care o fac din plictiseala nu Doar se nasc cu genul diferit, acolo nu prea sunt de acord. Dar e doar o personalã

| LoveSleep a răspuns:

Tata/mama a fost transexual. Nu știam niciodată cum să-i spun.

| sofisis a răspuns:

Nici una. Fiecare e liber si stapan pe viata lui.

| HazelEyes77 a răspuns:

Fiecare poate sa faca cu viata si cu trupul lui ce doreste... cine sunt eu ca sa te judec?

| anonim_4396 explică (pentru HazelEyes77):

Nu eu vreau

| HazelEyes77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles asta... eu vorbeam la modul general nu m-am referit la tine.

| Staif a răspuns:

Proasta!