| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Ce parere aveti despre un cuplu de virgini care se hotarasc sa isi inceapa viata sexuala impreuna? exista avantaje/dezavantaje?

Răspuns Câştigător
| chivas21 a răspuns:

Uhhh! In primul rand este un avantaj imens! Dupa ce va incepeti viata sexuala amandoi, va fi ceva strans in relatie, o sa fie greu sa va despartiti! Nu`ti trebuie experianta daca sub tine sau deasupra ta se afla persoana iubita! Dezavantaj nu vad nicaieri! Succes! iubiti`va mult si protejati`va! happy

8 răspunsuri:
| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Si la mine e tot cam asa/\. eu zic ca e un moment mult mai special decat daca nu erati ]amandoi...nu o sa-l uite nici unul daca e iubire totul vine de la sine.

| andreea7520 a răspuns:

E normal sa fie mai dureros, o durere suportabila, desigur big grin

| onelove a răspuns:

Dezavantaje sunt si este si normal sa fie. Ganditi-va ca nici unul nu aveti experienta. Dar peste acest dezavantaj se poate trece cu usurinta printr-o documentare in ceea ce inseamna sex precum si niste dicutii intre parteneri inainte. Ideea e ca acest pas trebuie privit ca si un moment foarte important din viata amandurora si trebuie tratat ca atare. Trebuie sa iasa ceva frumos pentru ca este experienta de care va veti aminti toata viata.

Daca intre voi exista iubire atunci ar trebui sa fie frumos, pentru ca a face dragoste este mult mai placut decat a fae sex.

| hasegawa a răspuns:

Dupa parerea mea sunt doar dezavantaje.De ce? In primul rand lipsa de cunoastere a partenerilor si lipsa dragostei si afectiunii pentru persoana cu care o faci pentru prima data, aduce mai tarziu regrete. Iar atunci cand o faci in grup trebuie sa fi lipsit de inhibiti si sa nu ai sclupule, sa ai o parere foarte buna despre tine, ceea ce este foarte greu sa gasim perfectul in noi insine.
Avantaje...ramai cu o amintire placuta sau nu.Gandeste-te de doua ori inainte de a lua o decizie decisiva in viata ta sexuala si psihica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aau ocazia sa descopere singuri si in acelasi timp o anumita implinire a dragostei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantajul in cuplu e ca vor avea viata sexuala!
dezavantajul in cuplu e monotonia de a doua zi dimineata:sa te trrezesti zilnic alaturi de aceeasi pesoana?!(glumesc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Veti avea numai de cistigat dar nu sinteti hotariti', nu trebuie sa o programati.

| radu33 a răspuns:

E o idee care mie imi place. Intr-o lume in care fiecare incearca sa fie unic, cat mai deosebit de ceilalti, a reusi lucrul acesta e o incadrare intr-un grup foarte restrans. Cine reuseste, e un mare norocos. Acesta ar fi unul dintre avantaje. Sunt si dezavantaje, dar sunt minore si remediabile in timp... Practice makes perfect... daca ma intelegi.