| crissa20 a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul inaintea casatoriei? Ma refer la cumplurile care sunt impreuna de mult timp si hotarasc sa-si inceapa viata sexuala, avand sentimente unul pentru celalalt!

39 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

E perfect normal să faci sex înainte de căsătorie. Dacă te căsătorești cu cineva și nu te potrivești din punctul ăsta de vedere cu el? Nu văd rostul, de ce nu te-ai bucura de sex dacă ești necăsătorit...

| morningstar a răspuns (pentru FucktheSystem):

Nu exista potrivire / nepotrivire in domeniul asta. Este doar un pretext pentru cei care vor sa se desparta apoi.

| FucktheSystem a răspuns (pentru morningstar):

Ba există potrivire și nepotrivire. Gândește-te că dai de un tip care termină în 3 minute și tu n-o să ai niciodată orgasm...dar vai, ce potrivire. Sau gândește-te că există tipe cu vaginul foarte strâmt și tipi cu penisul gigantic, succes cu asta. Oricum, lista continuă, o să realizezi cândva că e nevoie de portivire ca ambii parteneri să aibă parte de plăcere.

| morningstar a răspuns (pentru FucktheSystem):

Si atunci e cazul sa incerci 100 barbati/ femei sa vezi cu care totul se potriveste in mod perfect ca apoi sa iti dai seama ca nu va potriviti intelectual sau mai stiu eu in ce alte domenii? Dintotdeauna am sustinut si voi sustine ca intr-o relatie, comunicarea este cea mai importanta. Termina in 3 minute? Daca tin cu adevarat la el, ii spun; poate nu isi da seama ce asteptari am eu. Poate ca dupa ce ii spun, se va corecta si apoi totul va fi mai bine sau din ce in ce mai bine. Nu exista nepotrivire, exista doar mofturi. Atunci cand iubesti, daca nu treci cu vederea imperfectiunile, atunci le discuti cu partenerul/ partenera si orice se poate remedia.

| morningstar a răspuns (pentru FucktheSystem):

Stii ca majoritatea celor care au sustinut ca nu se potrivesc din punctul asta de vedere, la inceput nu aveau nimic de obiectat in privinta asta? Se simteau super si nu gaseau nicio nepotrivire in relatia intima. Si apoi cand s-au certat, cand s-au plictisit unul de celalalt, dintr-o data se pune eticheta 'nepotrivire sexuala' si toata lumea ii intelege.

| FucktheSystem a răspuns (pentru morningstar):

Nu încerci sute de parteneri, dar dacă placi pe cineva poți încerca pentru ca lucrurile să nu devină prea seriose fără ca voi să vă potriviți din toate punctele de vedere. Sexul nu e cel mai important aspect într-o relație, dar e important. Dacă la tine orgasmul e un moft cred că te potriveștri cu oricine din punct de vedere sexual, dar pentru majoritatea oamenilor nu e doar un moft, iar ejacularea precoce nu se poate remedia printr-o discuție, asta-i clar.

| morningstar a răspuns (pentru FucktheSystem):

Probabil sunt cupluri cu astfel de probleme serioase, ( faptul ca nu dureaza atata timp cat iti doresti sau ca nu are stilul tau preferat, etc, asta numesc eu mofturi, pentru ca se pot discuta) dar e clar ca multi profita sa sustina asta din moment ce nu se mai inteleg din alte puncte de vedere. Iar pana atunci in viata sexuala nu fusese nicio problema. Mister, cum brusc si-au dat seama de asta.

| FucktheSystem a răspuns (pentru morningstar):

Păi eu ziceam de cei care chiar au probleme, tu ai băgat și alte cazuri în discuție care chiar nu mă interesează. Dar cum am spus, dacă să te simți bine la tine e un moft, e treaba ta, nepotrivirile la sex se pot discuta dar nu rezolva, la fel ca restul nepotrivirilor. Dacă tu preferi să stai cu o persoană cu care nu te potrivești din toate punctele de vedere, felicitări.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Deci...tu te bucuri?laughing

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Deeeeci... dă-mi un motiv bun pentru care te-ar interesa astabatting eyelashes

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Curiosity big grin

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Un motiv destul de bun. Și răspunsul mult așteptat este: da, obișnuiesc să fac sex cu cai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Hii...Zoofilo!laughing

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat să precizez și de morți?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Stai asa...laughing
Si tu ii pe ei, sau ei pe tine?

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Îi excit după care îi omor și le rămâne „chestia" tare pentru o veșnicie... tare și rece.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Ce rece esti!smug

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt aia caldă în ecuația asta, măi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

SI cine-i cel rece, atunci?

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Mortul, desigur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Aha...thinking

| anonim4565 a răspuns:

E un lucru ce e impotriva Lui deci e pacat

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim4565):

Si tu n-ai sa faci sex din cauza "Lui"?straight face Ce prostie.De ce nu te-ai bucura de sex?

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-are rost sa vb

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim4565):

Bine frate...winking

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa facem astfel de lucruri in afara casatoriei pentru ca e pacat.Si apropo daca n-ar fi el nici tu nu ai putea nici inainte nici dupa

NOname
| NOname a răspuns:

Mi se pare ceva firesc și normal.

Consider că doi oameni care se iubesc nu au nevoie de un act care să le permită să-și manifeste dragostea și fizic.

Plus, este bine să se știe dinainte dacă există potrivire la acest capitol sau nu, ca să nu se ajungă la un divorț dureros și nenecesar.

| Thunderstruck a răspuns:

Pacatosi, merita arsi in iad.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Te *** cu cine vrei cand vrei ( exceptand violul hehe).

| RAY a răspuns:

Ce imi pasa mie ce face x sau y cu viata lui? fiecare are viata lui si ar fi bine sa numai ne judecam intre noi

Răspuns utilizator avertizat
| DyNo a răspuns:

Nu este niciun pacat. Sa fim seriosi, cine se mai casatoreste virgin/virgina in zile de azi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curvie.

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci asta-i problema ta... ti-ai belit cocoselul doar manual. Imi pare rau pentru tine c-ai ajuns asa din cauza asta.

| 1Mihai1 a răspuns:

Aici vei afla răspunsul :http://doarcrede.ucoz.ro/faq

| RaduMD a răspuns:

Sexul înaintea căsătoriei? Mai atractiv şi mai periculos decât conducerea înainte de a avea carnet.

| vitbsk a răspuns:

Depinde, dacă persoanele se căsătoresc şi urmează canoane până la căsătorie, pot alunga demonul curviei care se abate asupra lor.
Din ce văd, există două riscuri d.p.d.v teologic
1. Tinerii să se complacă în concubinaj, să se despartă şi să se cupleze cu alţii, necăsătorindu-se şi nezămislind copii, unul din scopurile principale ale căsătoriei.
2. Oamenii pot aluneca foarte uşor pe panta desfrâului şi după căsătorie, când se plictisesc unii de alţii şi să înşele pentru că, metehnele tinereţii revin, cu efect înşeptit atunci când unul dintre soţi are o slăbiciune.

| SmexyBoy a răspuns:

S-ar putea sa se apuce de viata sexuala, dar la un momendat sa se despart inainte de casatorie... cel putin altui baiat nu cred ca ar vrea sa aiba mama copiilor lui o curva, pentru ca asta e cea care se **** inainte de casatorie.

| Mihaaaa a răspuns:

Paai,sexul inaintea casatorie este un pacat pentru ca in cele 10 porunci scrie sa nu preacurvesti adica sa nu iti incepi viata sexuala inaintea casatoriei...tu fa ce simti! Fuunda?:*