| RiBz a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatorul mesaj pe care vreau sa il scriu iubitei? Avem 2 ani impreuna si ne-am despartit acum 3 saptamani pentru ca mi-a gresit, dar nu pot sta fara ea.

"Nu mai pot sa inchid in mine sentimente de dor, de singuratate, trebuie sa-ti scriu tot ce

simt pentru ca nu imi este bine impreuna, noua nu ne sta bine despartiti, noi formam un

cuplu care are multi invidiosi care acum sunt fericiti ca nu mai suntem impreuna, dar oare

noi suntem fericiti? Eu nu sunt fericit, tu esti fericita? Ne-am reprosat in trecut,

ne-am certat, ne-am schimbat, dar totusi eu nu pot rezista fara tine, tu poti? Mie imi

este dor de imbratisarile care le primeam, de "iubirea mea", "dragostea mea", "pui",

"gurita", toate alinturile noastre care s-au adunat in 2 ani, imi este dor sa te strang

la pieptul meu si sa simt caldura ta, imi este dor sa ma trezesc noaptea doar ca sa te vad

dormind, sa stiu ca esti puiul meu care este in siguranta de lumea rea care vorbeste si

este invidioasa, noi doi avem multe amintiri impreuna dar nici macar pe sfert la cate avem

de trait in continuare ca un cuplu, stii sentimentul asta de dor? Ei bine eu il simt in

tot corpul meu, cum altii se drogheaza cu droguri eu ma droghez cu dragoste, cu saruturi

, vorbe dulci, iar acum ca nu le mai am, am intrat ca orice "drogat" in starea aia de

sevraj, si starea asta nu face bine nimanui, nu stiu cat de bine iti este tie pentru ca

nu mi-ai scris nimic, pari fericita, oare esti asa si in interior? Ai putut transforma

toata relatia noastra in amintiri si sa treci peste? Poti oare face asta dupa o relatie

care nu merita sa sfarseasca in halul asta? Cum sa-mi stapanesc dorul pentru tine, cand

stiu ca nu te pot avea langa mine, zi-mi cum, ce sa zic? Ce sa fac? Imi vine sa plec,

sa tac, sa zac, nimic nu fac. Sunt dependend de noi, simt inima murind de tristete,

nu-i DREPT, cum sa repar, trebuie sa fim impreuna, sa-mi traiesc visele in bratele tale

, sa fim amandoi, sa te vad, sa te simt, acum nu esti langa mine si ma interb de ce inca

iti simt parfumul peste tot pe unde merg? Mi-e greu sa te uit, mi-e greu sa accept, nu

inteleg parca toate sunt pe dos, nimic nu are rost. Cum sa ascund sentimentele? Cum sa

le stapanesc? Cum sa te gasesc? Cum sa te iubesc? Cum sa accept? Cum sa ne impacam?

Cum sa reparam? Spune-mi cum sa nu-mi mai fie dor? Cum sa nu fim impreuna? Cum sa te las

? Cum sa ies din impas? Cum sa-mi sting dorul, spune. Cand dupa atata timp noi avem o

pasiune, cum sa potolesc focul dintre noi care e tot mai arpins, nu stiu de ce regret,

chiar daca suntem diferiti, noi ne completam, fara speranta, inca asteptam. Avem

subiecte inchise si subiecte deschise, doua inimi frante, vise invinse, lacrimi aprinse

, oare iti lipsesc cat imi lipsesti tu mie? Tanjeste fiecare celula din mine, suntem

sortiti sa suferim? Oricat ai incerca, si oricine ti-ar spune ca iti este mai bine asa,

tu crezi asta? Inima ta este la mine, si va ramane toata viata, ea nu pleaca de aici si

tu stii bine asta, va ramane legata de amintirile noastre, de prima seara a noastra

romantica, of ce "merisoare" aveai atunci, mai rosii decat prima data cand ne-am intalnit

, cum pot sa uit asta? Tu stii ca la cat de tare arde focul in inima ta, care este in

pieptul meu, lacrimile fierb? Stii ca ele daca imi ating obrazul, ard? Si stii ce se

intampla? Nu numai ca lasa semne in interior, caci inima este sfasiata, imi lasa urme de

lacrimi pe fata, si de ce? Ca fentam iubirea? Ea trebuie traita nu jucata, tu trebuie

sa o traiesti alaturi de mine, nu te incapatana, fii cu mine ca sa iti fie bine, pentru

ca te iubesc mai mult ca pe mine."

7 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Frumos,intr-adevar!
Daca tu chiar crezi ca merita, ce mai astepti?
dac-o iubesti, caut-o...acum depinde si cu ce ti-a gresit, cat de grav.
app, cati ani aveti?

| Danysan a răspuns:

Cred ca o fata isteata ar observa ca ti-ai dat seama de greseala ta si ar trebui sa realizeze cat de indragostit esti de ea.E foarte ok -lacrimi aprinse laughing.Dar daca e o scorpie nu ai cum sa o faci sa realizeze ca tu o iubesti mai mult ca orice... Unele au inima da Gheata amice -si daca nici dupa un astfel de mesaj nu vrea sa accepte macar sa discutati e clar -caut-a alta!

| RiBz explică (pentru Danysan):

Pff. stii ce mi-a zis? "Lasa-ma sa ma gandesc pana maine".

| Patricia07 a răspuns (pentru RiBz):

Spune-i sa lase orgoliu de-o parte si sa iti spuna acum. trebuie sa stie daca vrea sa va impacati sau nu.

| Cristiann25 a răspuns:

Ti-a gresit si acum plangi ca o femeie? Omule mai sunt milioane pe glob nu te agita ca o s-o uiti.Asa am fost poate si eu ca tine, poate multi altii care am crezut ca nu puteam fii fara persoana pe care o iubeam dar cu timpul uiti si nu o sa mai simti nimic stai linistit!

| Trolozaur a răspuns:

Frate curva ramane curva si la a 10-a reincarnare. Daca ti-a gresit si v-ati despartit o sa iti greseasca iar si o sa va despartiti iar. Daca nu a mers prima oara nu o sa mearga a doua sau a treia. nu sunt pacanele e o relatie totusi.

| Anonimzzz a răspuns:

Frumos si emotionant:*