| catthshshshs a întrebat:

Ce parere aveti fetelor despre baietii care sufera mult dupa despartirea de o fata? Dau ei dovada de slabiciune sau numai de sensibilitate?

Răspuns Câştigător
| happy.....withoutyou a răspuns:

Salut!
A descoperit in ea o persoana irepetabila, unica prin caracterul ei si a realizat ca nu o sa mai gaseasca pe nimeni ca ea...
Si nu e nici slabiciune nici sensibilitate, e o dovada ca totusi a iubit cu adevarat! Pe deasupra e si uman, adica nu o face pe marele macho, tare si puternic, adica e fericit cind are succes, dar accepta si esecurile, le considera ceva real, iar asta e foarte important pentru o persoana de succes pe orice plan:profesional sau sentimental.In timp ce multe ar crede ca e plingacios sai slab, sau prea sensibil, pentru mine ar insemna ca ma iubeste cu adevarat si fara mine, sufera, iar cu mine zboara!

22 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Dau dovada ca iubesc si ca pretuiesc dragostea. Punct.

| Silvia a răspuns:

Eu cred ca dau dovada de sinceritate in sentimentelove struck
So..de ce ar da dovada de slabiciune?thinking big grin

| inna a răspuns:

Eu cred ca e vorba si de slabiciune si de sensibilitate.Se spune ca intr-o relatie, unul iubeste mai mult... s-ar putea ca dupa despartire acela sa sufere si sa dea dovada de slabiciune, sensibilitate si uneori obsesie.

| Antonimu a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......am-certat/

te las sa-ti dai singura cu parerea.

| catalina_2916 a răspuns:

Dau dovada de ambele...

| emy a răspuns:

Nu este vorba nici pe departe de slabiciune.Asta dovedeste o sensibilitate foarte mare, si o investitie sufleteasca foarte mare in acea relatie.Nu stiu de ce unii considera o dovada de slabiciune faptul ca suferi dupa o persoana care ti-a fost draga, pe care ai iubit-o si alaturi de care ti-ai petrecut luni sau chiar ani din viata. Dragostea(sincera), sensibilitatea si slabiciunea sunt trei notiuni total diferite.Sa nu le confundam!

| DoomNEzeu a răspuns:

Parerea mea este ca un baiat sufera doar atunci cand intre acel cuplu s-a format o conexiune emotionala foarte puternica care a fost distrusa de fata din motive doar de ei stiute; baiatul fiind luat prin surprindere de acest lucru, nu isi poate imagina ca s-a intamplat si atunci sufera.

| alinaandrei a răspuns:

Eu sincer nu pre cred ca exista baieti care sa sufere dupa o relatie. poate te referi la suferinta de o saptamana doua.pai aia nu e suferinta e ceva trcator.suferinta e atunci cand dureaza un an .doi...si inca ceva daca nu arata ca sufera inseamna ca sunt prosti ca orgoliul e mai mare decat dragostea.si revin aia nu e dragostebig grin

| alle_1861 a răspuns:

Cum sa fie slabiciune? Nu cred, sufera si ei ca si fetele ptc au pus suflet in acea relatie si ptc le-a pasat mult de relatie. A-ti arata sentimentele si a suferi nu cred ca inseamna a arata slabiciune. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca daca se desparte el...nu prea sufera.si daca se desparte ea...asa o sa faca toata viata.tot o sa se desparta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dau dovada ca sunt oameni. Oricine sufera daca pierde ceva important. Daca nu suferi dupa o despartire inseamna ca nu iti pasa de persoana de care te indepartezi. Sau nu iti dai seama ca "baietii" sunt tot oameni care, culmea, mai au si sentimente?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt alinaandrei: baietii sufera straight face am avut un prieten am fost impreuna 3 ani de zile dupa care m-am despartit de el...de atunci au mai trecut 3 ani jumate si zilnic ma suna sau cel putin imi da mesaj daca nu ii raspund...sufera si plange cand ma vede si regreta ca nu mai sunt a lui... dar in adancul sufletului stie ca nu o sa ma mai intorc...si totusi nu poate sa treaca peste straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yo cred ca daca un baiat sufera dupa o fata mult tr sa se impake asa os afie imi bine pentru aman2winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta nu-i slabiciune si nu ar trebui sa ne fie rusine ca suferim in urma ei/el deoarece sufera doar cel ce iubeste asta insemna ca relatia voarta a fost prewtuita fff mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai de sensibilitate.Nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca dau dovada de sensibilitate si ca chiar de-a iubit. Dar din experienta mea eu zic ca nu o sa dureze mult sunt sute de fete in lumea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unor baieti nu prea le pasa si unora le pasa atat de mult in cat vrea sa te cucereasca din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubesti inposibil sa nu suferi si baiat si fata acelasi lucru! mai bine nu iubesty! fetele sunt tarfe si se cupleaza rapid cu altul mai bogat si te lasa cu buza unflata ca un fraier! atentie mare mare mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubesty normal ca suferi mai bine te feresti sa iubesty mai ales fete vagaboante care sunt numai pe interes! eu am iubit pe cineva si i-am daruit de toate dar ea nu aprecia! acum suntem despartiti si sunt sigur ca se gndeste la mine! dar pe me nu ma mai intereseaza de ea! ma simt acum mult mai bine! asa ca atentie cu fetele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dau de slabiciune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite eu am stat cu o fata 2 luni, am ajutat-o sa uite multe chestii suferea enorm dupa unul, am inceput sa o iubesc enorm nu vedeam alta fata, nu am inselat-o m-am purtat cu ea cum nu ma purtasem cu alta fata, era super fericita ca a uitat de ala, si ea imi spunea mereu ca ma iubeste, dar m-a mintit nu a fost asa, cu o saptamana inainte sa ne despartim se purta super urat cu mine, indiferent ce zicea, facea ca toate alea, zicea ca nu poate sa mai iasa ca are mult de invatat, iar intr-o vineri prietenii au vazut-o cu unul in masina, am simtit ca mi se rupe inima, dar nu ca isi gasise pe altcineva, doar pentru faptul ca si-a batut joc si nu a spus adevarul, vezi tu catty89 sunt baieti, care nu sufere de loc sunt baieti care sufera enorm, si nu e bine, totusi esti barbat, si sunt baieti, care sufere doar pentru ca fetele nu au curajul sa spuna in fata, si ascund multe chestii, oricum am iertat-o are 17 ani, si nah, nu stie multe.acum suntem amici si ma intreaba cum sa se poarte cu ala pentru ca e foarte rece cu ea. a fost o perioda ciudata in viata mea.acum am o iubita de varsta mea are 20 de ani vede viata cu totul diferita, si e fooarte incanta de felul cum vad lucrurile, succes in relatiile din viitor, iar atunci cand nu puteti sa iubiti un baiat, spuneti adevarul e mult mai bine decat atunci cand ascunzi happy

| nairam a răspuns:

Nu cred, ca a-ti arata sentimentele ar fi o slabiciune. iar sensibilitate este o calitate care ne face, pe noi oamenii sa fim buni, sa iubim, sa intelegem si de ce nu chiar, sa suferim.