| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care vorbesc vulgar? In special fetele.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O parere destul de proasta...totul tine de educatia lor si de anturaj

| Wøodenpints a răspuns:

Definește vorbitul vulgar.
Că dacă e ce cred eu că este, mie nu mi se pare vulgar să menționezi într-o conversație organe genitale.

| Crucified a răspuns:

Nu există limbaj vulgar.

| Liceanul a răspuns (pentru Crucified):

Esti prost? N-ai auzit!? Si pe lista de utilizatori suspendati de ce scrie ca motivul a fost limbajul vulgar?

| Liceanul a răspuns (pentru Crucified):

Netoti.

| anonim_4396 explică (pentru Liceanul):

1. Sunt fată.
2. Tu chiar nu-ţi poţi da seama că de fapt am glumit?

| Liceanul a răspuns (pentru anonim_4396):

! Nu stiam
2.De unde sa stiu.
3.Scuze.

| Liceanul a răspuns (pentru anonim_4396):

1.Nu stiam
2>De unde sa stiu
3.Scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestia tragicomică este aceea că, de multe ori, fix cei care fac observații despre limbajul vulgar altora sunt aceia care încep să înjure de îți vine să fugi în momentul în care ei se află-n situații limită.

Și... mi se pare o prostie pudoarea asta, ar fi frumos ca toți să se exprime natural între ei, uneori chiar ruinezi o propoziție scrisă într-un context informal când adaugi un cuvânt considerat vulgar cenzurat sau dai denumirea generală.
E altceva cu profesorii, acolo ești într-un context formal, altele-s cerințele. Se consideră că vorbești despre altceva ce nu necesită folosirea unui limbaj relaxat.
Între prieteni ce are, dacă așa simți nevoia?

Și-n cazul fetelor la fel. Decât să se prefacă feminine și să fie sclifosite, mai bine naturale că nu strică.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Sincer e treaba lor ce fac,dar unele persoane injura, isi schimba comportamentul ca sa atraga atentia celorlalti, sa se dea mare.

Unii chiar fac lucrul acesta pentru a atrage atentia, altii sunt asa pentru ca nu au fost educati.

Pa, pa!

| Bianca306 a răspuns:

Mie mi se pare exagerat la bieti ca si la profesori le comenteaza, la fete mi se pare ciudat, adica sa injure o fata e neadecvat, nici la baieti nu li se potriveste nici la fete