| Andreea.:) a întrebat:

Ce pot face? Ieri m-am despartit de prietenul meu si de atunci nu mai vorbeste de loc cu mine... Ma evita complet... Ce pot face? Va rog ajutati-ma! Chiar am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Mya a răspuns:

Este clar ca fostul tau(si ar trebui sa te obisnuiesti sa-l numesti asa), nu vrea sa mai aiba nicio legatura cu tine! Resemneaza-te! Fiindca daca vei continua sa-l cauti, el nu va face decat sa te ignore mai mult si astfel vei obtine contrariul al ceea ce speri tu...
Fii indiferenta, arata'te total dezinteresata, sa creada ca ti'e bine, asteapta sa te contacteze el(iar daca o va face, sa te comporti normal, sa nu ii arati disperare)asta ar fi singura metodata care mai functioneaza uneori in astfel de situatii.Succes!

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Te-ai despartit de el. E normal sa te evite. Incearca sa mergi mai departe, sa-ti vezi de viata... Si vezi tu daca o sa-l mai vrei sau nu in cazul in care se va intoarce la tine.
p. s. Metoda care a dat-o zbenguici e foarte buna.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ajutor pentru ce?

Despartirea asta presupune! Sa nu mai vorbesti cu persoana respectiva. Tu puneti cea mai tare fusta, cel mai frumos zambet si cu mersul cel mai elegant treci pe langa el fara sa il saluti. Si treci mai departe in viata!

| ghem a răspuns:

V ati despartit da? baiatul nu mai vrea sa te vada, sa te auda, sau sa mai stie ceva de tine. asta e treci peste. e ceva natural. fruntea sus si priveste cu optimism lucrurile. de acum nu mai e nevoie sa stai ore intregi sa te aranjezi ca deh... iesiti undeva, nu trebuie sa mai te stresezi ca ce o sa zica ai tai daca intarzii seara, nu mai ai acel"bagajel"( daca te enerva) pe care l carai la shopping. so, my dera, in toata situatia asta neagra exista si pete roz

Răspuns utilizator avertizat
| ingrijitoare a răspuns:

Tona de masculi pe tot Pamintul. Ce mai vrei in afara de asta?

| Andreea.:) explică:

Au trecut deja 5 zile cryingcrying

| alleee a răspuns:

Poate ca revederea ta ii rascoleste amintiri happy