| Tinnaaa a întrebat:

Ce pot face sa scap de parul de pe burta spate si sani? Cu ce ma pot epila in afara de a ma duce la medic? Si este o rusine ca am asa?

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Te poti face cu : crema de epilat, ceara, benzi pentru epilat, aparat de ras, masina de tuns.

| Bruno92 a răspuns:

Cred că suferi de hirsutism mergi la endocrinolog.in rest cu ceara e cel mai ok fiindcă îl rărește cu timpul și subțiază.

| Valentina8 a răspuns:

Hei, aveam si eu problema ta. Nu opta pentru cremele de ras MAII ALES IN ZONA SANILOR ca te vei alege cu o iritatie oribila. Degeaba scrie ca te poti face pe tot corpul, degeaba! Ceara! Ceara este cea mai buna. Eu sunt la fel, pe maini pe picioare pe piept pe burta pe spate. si era oribil acum cand creste si asta o data pe luna nici nu se mai vede caci in timp daca tu tot rupi firul de par mai ales ca in aceste zone firul e subtire, nu vei mai avea probleme in viitor. Insa nu ti lua te rog eu nici big, nici crema... nici aparatul de epilat. Foloseste ceara. Iar daca nu te poti epila singura cere i unei prietene de a ta foarte buna. sau mamei tale. Si s-a rezolvat

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Ai prea mult testosteron. Acesta este hormonul care face sa ai o pilozitate mai ridicata a corpului.
Intereseaza-te daca nu se poate face epilare definitiva cu laser. Aparatele de ras, de orice fel, nu fac altceva decat sa faca sa iti creasca mai des si mai tare firul de par. Cu cremele/ benzile de epilat trerbuie sa faci foarte des operatiunea.
Succes!

| AnastasiaSt a răspuns:

Crema de epilat sau benzi pentru epilat.

| CuvantulLuiPetru a răspuns:

Foloseste bicul... atunci cand e nevoie...

| Celcestietot a răspuns (pentru CuvantulLuiPetru):

Daca se face cu acela o sa regrete toata viata.