| Marius232cnz a întrebat:

Ce pot sa fac sa rezist mai mult in actul sexual, am 16 ani si nu pot lua pastile. exista ceva ce pot lua care sa nu dauneze sanatatii ceva natural?... dupa 10 minute maxim 15 termin vreau sa ma tina mai mult... nu cred ca este indicat sa iau viagra sau pastile pentru asa ceva

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca la varsta ta de 16 ani reusesti sa intretii contacte sexuale cu durata de 10-15 minute, in acest caz in mod cert se poate considera ca fiind o adevarata.....performanta demna de invidiat de foarte multi barbati maturi, cu viata sexuala activa permanenta. Aceasta apreciere este certa si valabila in conditia in care in mod sigur pana in acest moment nu ai avut posibilitatea sa acumulezi o avea experienta sexuala indelungata pe deplin satisfacatoare. Intro asemenea situatie este inutila si contraindicata folosirea vreunui ''ameliorator'' sau ''potentiator'' de sex. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Pe altii ii tine 2 - 5 minute si tu te plangi la 15...
Daca cineva iti spune ca asta inseamna ejaculare precoce nu stie despre ce vorbeste. Poti citi singur definitia acestui sindrom o sa vezi cam cand anume se produce. Esti tanar, dupa prima ejaculare ia-o de la capat si gata. Eu am 35 de ani si daca e nevoie o iau de la capat si gata, care e problema? Dapai tu la 16 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa experientei isi spune cuvantul!
Este normal ce tis e intampla, esti abia la inceput de viata sexuala si te scapi pe tine, doar cand vezi o pasarica.
Nu este indicat sa iei viagra, ca alea nu-s indicate la copii cu ejaculare precoce ci la cei cu probleme mari de erectie.
Ai rabdare, relaxeaza-te, excita fata, opreste-te si satisface-o pe ea, apoi intra.

| mihai69 a răspuns:

Dacă te ține 10-15 minute, e destul de OK. Se pare că nu la durată ai probleme, ci la tehnică...

| Emilian65 a răspuns:

Daca poti sa intretii un act sexual de 10-15 minute, este foarte bine. Nu este cazul sa iei viagra la varsta ta. Viagra o iau baietii care nu au erectie.

| Necunoscut112 a răspuns:

E mai mult decât suficient un act de 15 Min. Dacă partenera nu ajunge la orgasm probabil tehnica ta e de vină. Ai tone de informaţii la un simplu click pe net din care te poți inspira.

| Suki08 a răspuns:

Viagra este pentru persoanele care nu mai au o erectie buna, ai 16 ani, cum sa te gandesti la asa ceva, ejacularea precoce, (adica ejaculezi prea repede), poate fi din mai multe cauze, de exemplu din cauza masturbarii, din cauza stresului etc.
Ca sa te tina mai mult incercati sa schimbati mai multe pozitii si sa mai luati pauze de preludiu cand simti ca vine, sper ca te-am ajutat!

| Dystroyer_Maxymus_1998 a răspuns:

Amice masturbează te o dată și ejeculeza înainte cu o ora de sex și așa reziști 30 60 de minute asta depinde de tine