| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti face cand iubesti o persoana, dar persoana aia renunta la relatie din motive personale?!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poti sa faci nimic altceva in afara de a te conforma. Dragostea cu sila nu poate fi mentinuta. Si nici fara a mai exista atractia reciproca. Renunti si cauti/incerci sa gasesti si sa formezi o alta relatie alaturi de o alata persoana compatibila. Succes. Sanatate!

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nimic, cel mai probabil nu te iubeste oricat te-ai amagi tu ca da.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic!
Iti vezi de viata ta si iti cauti o alta persoana.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Next.

| mihai69 a răspuns:

Dacă tu chiar iubești persoana aia, îi vei respecta decizia de a NU fi cu tine. Indiferent de motive.

| Andreeush a răspuns:

Accepți situația și mergi mai departe.

| CleanHeart a răspuns:

Renunță și tu, in cazul asta meriti ceva mai bun și eu.zic să îți vezi de drumul tau chiar dacă o să doară, dar timpul o sa te vindece.

| Paul754880338 a răspuns:

Motive personale este putin cam vag ca sa poti primii un sfat. Nu ai decat doua variante desigur. Sa renunti sau sa insisti. Dar totul depinde de natura acelor motive personale, care pot fi o cerere soptita de ajutor, o politicoasa cerere de "lasa-ma in pace", sau poate o incercare...

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Te resemnezi.

| GirlOnline81 a răspuns:

Un om care (te) iubește nu renunța la tine "din motive personale". Suna îngrozitor? Suna. Dar este adevarul.

"Ce poți face?"

Plângi, draga mea, plângi cât te tin plămânii, și apoi trezește-te intr-o dimineața și spune " Stop!". După care mergi înainte fără a te mai consuma pentru cineva care nu te mai vrea.

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Sau... de ce sa nu sarim peste partea cu plansul? Pana la urma, n-a pierdut nimic, ca n-a existat nimic.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Uneori plânsul te ajuta sa înțelegi brusc totul happy.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Sa renunți și tu. Nu te-ar fi părăsit. dacă te-ar fi iubit cu adevarat. Caută alt tip. Crede-ma, exista baieti mai buni decât el. ‘)

| Fata1234 a răspuns:

Treci peste

| Stefanialevi19 a răspuns:

Buna inseamna ca persoana aia nu te pretuieste si nu te iubeste suficent incat sa lase toate motivele deoparte si sa nu renunte la iubirea voastra, eu as zice sa iti gasesti persoana care te va iubi si mai ales sa te pretuiasca ❤ mult succes

| tatanelson a răspuns:

Sa o lasi sa si vada de treaba ei, continua ti viata fara ea