| Secretkkk a întrebat:

Ce preferati dragoste sau sex? De ce?

24 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, eu cred ca oricine isi doreste dragoste, sex e o simpla activitate pe cand dragostea e un sentiment mult mai profund si minunat, mai ales cand faci dragoste si nu sex, cand faci dragoste te implici atat fizic cat si emotional, nimic nu se compara cu dragostea!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Amandoua!

| Bacemi a răspuns:

Dragoste. Nu vad cum poti fi un robot. Imi place ca daca sunt cu o fata sa imi placa. Niciodata nu voi fi intr-o relatie cu o fata care nu imi place. Acelasi lucru se aplica si din punct de vedere al sexului. Ar trebui ca fata sa fie speciala. Sex poti face cu orice fata la orice colt, dragoste doar cu o fata pentru care ai anumite sentimente.

| Farcas a răspuns:

Ceau happy
Ce rost are sa te culci cu un baiat daca nu exista sentimente la mijloc? Sexul il faci de placere, dragoste faci cu persoana iubita prin care te leaga sentimente puternice.
Deci evident ca aleg dragoste love struck
Bye

| baru a răspuns:

Eu prefer dragoste Daca este dragoste atunci precis va exista si sex Dar daca va exista sex dragoste nu va fi Ca atare cel mai bun sex este atunci cand si iubesti cu adevarat Dai absolut totul din tine ca sa fie cat mai frumos si mai bine Iar sexul simplu este ca o partida de tenis Atat Pa

| nicol20 a răspuns:

Normal ca dragoste este mai pasional exista preludiu inainte si o faci cu cineva pe care iubesti si esti iubit

soothe
| soothe a răspuns:

Dragoste. E mai comod! Nu trebuie sa te prefaci.

| sasha a răspuns:

Voi va auziti ce ziceti : prefer dragoste ca dureaza mai mult, ca e mai comod bai frate si cand faci dragoste nu tot sex faci deci tu consideri ca faci dragoste daca dureaza 2 ore sau daca tu stai in pat intins cu telecomanda in mana si fata isi face treaba. in fine mie recunosc imi place sa fac sex si chiar imi doresc ca o data sa fac sex cu o fata pe care nu o cunosc si nu stiu nimic despre ea si la fel sa fie si dupa ce ma culc cu ea cum se spune o aventura de o noapte.winking

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Dragostea implică sexul. Până la urmă sexul înseamnă actul.Tot sex e, dacă există şi iubire e perfect.

| 16.laura.16 a răspuns:

Se spune ca dragostea se simte, nu se face...

| karellen a răspuns:

Ambele

Răspuns utilizator avertizat
| poesia a răspuns:

Sex facut din dragoste.

| SEAL a răspuns:

Sex app cat de ipocrit poate sa fie un om? raspuns cat EXPERTUL TPU de mai sus imi e scarba de oameni ca astia

| dragosh a răspuns:

Nu te mai obosi, toti or sa spuna ca dragoste

| dragosh a răspuns:

Sasha, lasa-i ma ca ei toti fac "dragoste" cu persoana iubita, toti sunt niste inocentilaughing. Au vazut anumiti utilizatori mai "populari" pe aici care au zis tot asa ca fac "dragoste" si nu sex, si hop s`a instaurat in ei efectu` de turmalaughing(probabil nu la toti)

| Mara_1046 a răspuns:

Atat timp cat exista iubire, poti face si dragoste, poti face si sex. Depinde de moment, de chef, de partener/a... big grin

| shadovv a răspuns:

Dragoste... dc? pentru ca ea dureaza. Sex 10 min max si gata, se duce.

| diana_9675 a răspuns:

Din cate stiu eu... senzatia este mult mai placuta cand faci sex cu persoana iubita [adica dragoste]winking

| Flavius_6134 a răspuns:

Dragoste, nici nu se pune problema...Sexul e doar zdranga-zdranga in timp ce dragostea implica si ceva sentimente(ceva mai multe), daca ai persoana potrivita langa tine in pat puteti zbura spre al noualea cer, cine stie poate voi ajungeti si-n al zecelea, in timp ce la sex dai ca-ntr-o halca de carne laughing. As prefera dragostea la orice ora a zilei in schimbul unei partide de sex, dureaza mai mult si in plus fata de asta, e si mult mai intens, placerea e mult mai mare(fizica si psihica)...

| piroo a răspuns:

Voi ganditi? Dragostea tot implica sexul, sexul este actul, nu dragostea :\ Doamne
90% din baietii de aici, zic ca dragoste, dar pun pariu ca toti ar prefera o aventura de noapte precum a spus si sasha, daca te duci intr-un club sau mai stiu eu ce, si iti propune o fata sa o faci cu ea, tu ce zici? fato eu prefer dragostea nu fac cu tine, mintiti pe fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste! e super sex nu voi face niciodata!

| lavinia_9297 a răspuns:

Si una si lata pentru ca asa vreau eu

| emonik a răspuns:

Niciuna nici alta...