| AleXisAleXis a întrebat:

Ce preferati? Dragoste sau Sex?

Răspuns Câştigător
| RefinedStrings a răspuns:

Pentru cei implicati intr-o relatie si care iubesc, logic ca vor dragoste. Dar sa stiti ca puteti face sex si in cuplu. Asta nu pentru ca nu exista dragoste, dar doar pentru ca exista un moment in care vrei sa te grabesti, sau pur si simplu vrei ceva mai salbatic.
Consider ca era mai buna intrebarea: Sex in sau in afara relatiei. Dar raspunsul era tot asta.

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Munca si salariul.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce înseamnă la tine aceste două cuvinte, împreună și reciproc?
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Sexul pentru ca e mai simplu decat dragostea.Intotdeauna

| mona a răspuns:

prefer dragoste

| Ronnix a răspuns:

Depinde de loc...

| OnlineZ a răspuns:

In incercarea de a-si lamuri una dintre problemele sale existentiale, o prietena ma intreba care este realmente diferenta dintre a face sex si a face dragoste. Din punct de vedere teoretic, lucrurile imi sunt destul de clar. A face dragoste inseamna a face sex cu dragoste, in timp ce a face sex se rezuma doar la satisfacerea unor nevoi pur biologice. Dragoste faci cu trupul si cu sufletul, sex faci doar cu trupul. In realitate, diferenta dintre cele doua reprezinta si pentru mine un soi de enigma a carui mister nu am reusit sa-l elucidez inca.

Dorinta sexuala rezulta dintr-un amestec subtil de stimuli senzuali, afectivi si intelectuali, legati de senzatii fizice reale si imaginare. Dragostea raspunde unei necesitati adanci resimtite de fiecare dintre noi. Fiecare simte nevoia de a iubi, iar felul in care iubeste imbraca forme felurite. Pentru unii, contactul fizic si atingerile intime sunt extrem de importante, o conditie sine qua non a unei relatii, pentru altii - iarasi importante, insa nu chiar totul.

A face sex se rezuma doar la atractia fizica si la incercarea de a-ti implini necesitatile fiziologice, in timp ce a face dragoste inseamna a fi receptiv la dorintele sexuale si emotionale ale partenerului si a le acorda mai multa atentie decat celor proprii. "Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta", spunea Emanuel Swdenborg. Din aceasta perspectiva, impreunarea a doua trupuri nu inseamna numai potolirea dorintei erotice, ci reprezinta o daruire totala din partea a doi oameni.
Eu, nu pot spune ca prefer una din aceste 2 optiuni. Atunci cand sunte intr-o relatie, cred ca ambele optiuni sunt ok..sUNt momente cand simti ca vrei sa faci dragoste, sa fie partenerul mai romantic mai, bland, sunt momente cand doresti sa fie salbatic etc.Dam tot din casa acum tongue Deci ambele.Pup!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu prefer nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Prefer dragoste tandră şi profundă.
Te pup!

| Mihail2020 a răspuns:

Depinde si de loc.
Daca este public dragoste.
Daca este privat sex normal.

| NuMaContrazice a răspuns:

Depinde...ambele.

| Keith a răspuns:

Ambele...

| TeddyPaul a răspuns:

Ambele ^^

Răspuns utilizator avertizat
| Lionsgate a răspuns:

Sexul, deoarece dragostea doare si te distruge, sexu e afara probleme l consumi cu oricune ( care iti place) laughing)

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Cartea!

Răspuns utilizator avertizat
| ORDKEO a răspuns:

Dragoste,dragoste

| pro a răspuns:

SEX...daca e sa fie si dragoste bine...dar mai putina

| DeeaBear a răspuns:

Dragoste. Daca iubesti pe cineva @RefinedStrings sex in cuplu e de fapt dragoste. Oricat de salbatic ar fi atata timp cat sentimentele sunt implicate, este dragoste. Si prin "salbaticie" mai mult arati cat de mult iubesti si doresti persoana cu care faci dragoste. Parerea mea tongue

| FisticChic a răspuns:

Ambele. Uneori am nevoie de dragoste alteori de sex.

| Alexsiatit a răspuns (pentru FisticChic):

Cred ca ceea ce spui, este cel mai normal mod de gandire, de traire, de implicare in tot ceea ce inseamna viata. Pana aici cred ca asta ar fi normal si firesc (la orice varsta), dar as intinde aria subiectului si ti-as cere parerea despre diferentele mari si foarte mari intre varstele partenerilor. Cum vezi tu asta pentru ca in viata de zi cu zi, se intampla destul de des asta (semn cu ochiul) pentru ca "spiritul sexului" si-a intins "tentaculele placerii" atat in categoria fetita cu un barbat, cit si in cea a unui baiat cu o femeie?
Alexsiatat