| anonim_4396 a întrebat:

Ce rost are sa iubești o persoana dacă ea nu te iubește?

Răspuns Câştigător
| teiubesk23 a răspuns:

Pur si simplu incearca sa-ti bagi in cap ca persoana aceea nu merita dragostea ta sau in fine nu te merita pe tine. Ridica-ti dispozitia si nu te mai gindi asa de intens la persoana respectiva... O sa treaca si dragostea asta...Ai sa vezi

6 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Da ce te face sa te rezumi la ea daca nu te iubeste? dai frate next! e loc pentru alta!

Nu poti sta cu cineva daca nu e atractie de niciunfel. Te tine in loc si nu rezolvi nimic.

| shtephie a răspuns:

Da, nu esti singurul in aceasta situatie...sad foarte trista aceasta situatie stiu si eu

| Elisa a răspuns:

Ai dreptate. Nu are rost sa pui suflet intr-o relatie imposibila. Dar mai incearca. Poate vei obtine ce iti doresti. Mai intai incearca o relatie cu ea de lunga durata. Daca va accepta, cu timpul o sa tina la tine.

| rap4us a răspuns:

Pai. Daca iubesti mult timp aceeasi persoana si ii arati ca esti interesat de ea are rost, pentru ca cine stie. Poate o sa inceapa si ea sa te placa.

| teutza_2626 a răspuns:

Pai daca iubesti este un lucru mare, dar daca nu te iubeste acea persoana, ce sa faci? Treci peste...Incerca! Bafta!

| Ferenin a răspuns:

Pentru ca iti da o lectie de viata pe care nu o poti invata de la parinti. Poate ca ea nu te iubeste din cauza ca tu o iubesti mai mult decat ar putea ea vreodata, astfel te uraste. Dar pot fi destule cauze, ori te inseala si se simte vnovata. Intreab-o, de multe ori conflictele de genul apropie oamenii mai mult. Parerea mea.