| cosmina_5849 a întrebat:

Ce s fac?crying. sunt impreuna cu iubitul meu de nu foarte mult tmp. el zice ca a inceput sa tina la mine si etc.si mie imi place foarte mult de el.suntem in acelasi liceu dar programe diferite si nu stam foarte mult impreuna.mai nou in week'uri are cu totul alta trebuie.adica uneori nu poate din vina parintilor, alteori are trebuie cu amicii.nu stiu ce sa cred.imi da mereu explicatii nu vrea sa ma supere, se comporta frumos dar totusi eu am impresia ca ma evita... mie foarte frica sa nul pierd.nu stiu de ce. mi-e frica sa nu se plictiseasca de mine.sasi gaseasca alta fata.etc.sunt destul de geloasa da nu'i arat.tac.si tin in mine, nu mi-a dat deocamdata motive. dar poate sunt geloasa tocmai din asta pentru ca nu as vrea sa ne desp. intrebarea mea este ce sa fac? cum pot afla daca ma evita sau nu[el zice ca nu straight face ] cum sa ma comport? ce sa fac?sad. raman datoare.multumesc

Răspuns Câştigător
| xxdd a răspuns:

Daca tineti unul la altu, relatia o sa reziste chiar daca nu va vedeti foarte mult, in plus o sa vina vacanta mare si o sa aveti timpwinking

Daca zice ca tine la tine si ca nu vrea sa te supere, cred ca ar putea renunta la activitatile cu prietenii care le poate desfasura si altcandva. El deja e mare si nu cred ca inca il mai retin parintii. Daca nu vrea sa renunte la intalnirile cu prietenii lui, ar putea sa te integreze si pe tine, si sa vi si tu cu prietenele tale, dar sa fiti voi doi mai apropiati.

In caz ca vrei sa-i sugerezi asta, incarcate cu mult calm si intelegere; totusi ii ceri sa renunte la intalnirile cu prietenii lui si s-ar putea supara sau sa-l deranjeze. sti cum sunt baietii thinking Cel mai bine este sa-i zici in fata ca sa nu existe neintelegeri.

Toate fetele sunt geloase intr-o anumita masura. Este ceva caracteristic fetelor si nu se poate schimba. Ai putea sa-i zici, dar sa nu vorbesti mult despre asta, caci dupa s-ar putea sa inceapa sa-si dea impresii, sa se laude, etc~

In concluzie, incearca sa vorbesti cu el, sa-i zici ca ai vrea sa va vedeti mai des, mai ales in weekenduri si ca prietenii lui nu va pot opri.

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Vorbeşte cu el,înainte să fie prea târziu şi să regreţi.
Fiecare secundă în plus,sau în minus contează.
Decizia îţi aparţine.
Ai de gând să salvezi ceea ce iubeşti,sau să pierzi treptat tot ce ai mai drag?
Spune ce simţi,contează şi ce crezi tu, şi tu faci parte din relaţia asta.
Sunteţi 2, nu unul singur.
Şi contează ce spune fiecare dintre voi.
Comunică-i ce simţi şi dacă el te iubeşte, cu siguranţă te va înţelege.

| Andru1996 a răspuns:

Eu st baiat si la mine situatia e inverslaughing... fata ca care sunt nu prea vrea/pote sa ne intalnimlaughing e cam grava situatia nj dka gasesti o solutie la problema lasa'mi un msjbig grin

| andrey1991 a răspuns:

Daca el tine la tine cu adevarat atunci poti respiri mai linistita. Fa cumva si scoate-l afara din casa asa mai pe ocolite si mergeti intr-un parc sau ceva ca daca sunteti doar voi doi altfel discutati. Atunci el o sa fie sincer, si o sa aiba timp si de tine big grin date si tu pe langa el ca la baieti le place

| radutorres9 a răspuns:

Pai daca iti mai zice ca nu oate ii zici:''de ce nu poti? nu ma mai iubesti si tot asa il intrebi si la final ii zici:daca mai vrei sa fii cu mine fa-ti timp si pentru. mine ca daca nu ne despartim si atunci vezi daca te iubeste sper ca te-am ajutat cu sftul meu