| anonim_4396 a întrebat:

CE SA FAC DACA MAM INDRAGOSTIT SI SINT CASATORITA

27 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cum a spus si yasminna ''nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard ''.

| lia a răspuns:

Esti indragostita si doar atat? Sau ai ajuns deja si la daruirea totala?
Pentru ca... daca exista si daruire totala, deja nu mai este cale de intoarcere, nu poti trai in minciuna zi de zi alaturi de sotul tau. Asa consider eu... din respect pentru el.
Daca esti indragostita copilareste...gandeste-te ce avantaje iti aduce casatoria si pune in balanta, probabil vei ajunge la concluzia ca nu are rost sa renunti la o relatie care a dus la declaratia "Pana cand moartea ne va desparti" pentru ceva care nu este concret. Stii tu... tendinta noastra de comoditate si de siguranta happy

| Sara2 a răspuns:

E grav, inseamna k te-ai maritat fara sa iubesti straight face normal e sa te casatoresti cand esti sigura 100% NU 99% sau mai putin

regis
| regis a răspuns:

Sa cantaresti foarte bine situatia, iar daca tu crezi ca e mai bine sa iti urmezi inima, divorteaza. Nu uita insa sa cantaresti bine ce pierzi si adapteaza la situatia ta proverbul: "cei care isi vand ieftin prieteniile vechi vor plati scump pentru cele noi".

| Ben. a răspuns:

Dc te-ai indragostit nu mai e drum de intors.casatoria ta nu mai valoreaza 2 bani.

| alexam a răspuns:

Dragostea e trecatoare, daca esti indragostita, o sa te racoresti, asta daca iti iubesti sotul! Pentru ca iubirea e cea pentru o viata, sau doar odata... Daca esti nesigura pe sentimentele tale, tot cu sotul ramai! Pune in balanta: calitati, defecte, ani petrecuti cu sotul, si alte asemenea... Nu lasa un flutur in stomac si imaginatia despre cum ar fi daca... sa strice o casatorie. Sper sa iei cea mai buna decizie pentru tine si cel pe care il iubesti! Succes! happy

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Felicitari! Esti o viitoare sotie infidela!laughingSper sa nu iei bataie...

| bismark65 a răspuns:

Sa pui in balanta momentele frumoase petrecute cu sotul tau la inceputul rel si cele cu amantul, crezi ca peste un timp nu vei reactional la fel si cu amantul?

| yasminna a răspuns:

Spune-i sotului tau sa te bata preventiv, ca tu oricum il inseli. Daca nu cu fapta cu gandul sigur.Revino-ti femeie.Stii vorba aceea nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard(sau ceva de genul). Bafta infidelo

| giulya85 a răspuns:

Pt ca esti casatorita trebuie sa te gandesti foarte bine la ce decizie sa iei.nu te pripi.

Răspuns utilizator avertizat
| sorana_1576 a răspuns:

Eu zic sa te gindesti bine, daca se merita sa dai cu piciorul la ce ai, daca suferi in casnicie si nu esti fericita, da se merita sa lasi totul in urma, dar trebuie sa fii sigura ca acesta e sortitul tau.Asa ca ar trebui sa te gindesti bine.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Imi plac mult femeile care au si sot si se indragostesc, mai stica si alte familii, esti tare, nu numai tu cit si altele care au acelasi stil. urat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ardeo asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu divorta pentru ca mai tirziu de unde stii ca n-ai sa te indragostesti iar? lasa chestiile astea sa se consume si ramii casatorita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti sigura ca te-ai indragostit? esti sigura ca nu e doar dorinta de nou? esti dispusa sa renunti la sotul tau pe care pana nu demult il iubeai? raspunde-ti sincer la aceste intrebari si incearca sa iti tii capul pe umeri.aminteste-ti ce te-a atras la sotul tau, de ce il iubeai pana acum si ce s-a schimbat...gandeste la rece!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SA TI DAI DOUA PALME, SA TI TREACA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cine te-ai indragostit? Daca te-ai indragostit de sotul tau, e bine. Daca te-ai indragostit de altcineva nu prea e bine. O astfel de "investitie" nu are rost. Oare exista unele scurtcircuite in casnicie? Faptul de a te indragosti de cineva din afara casniciei nu iti poate aduce nimic folositor. Poate pe termen scurt poate parea interesant, dar pe termen mediu si lung poate aduce dezamagiri. Parerea mea? Acorda atentie exclusiv casniciei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nuuuuuu, sub nici o forma sa nu renunti la sotul tau pentru dragostea ta actuala care sigur e trecatoare.Limpezeste-ti mintea! Acesta nu te va lua de nevasta, va spune ca asa cum ti-ai tradat actualul sot vei face si cu el. E o relatie fara viitor care distruge ce e mai frumos:familia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O persoana (fie barbat sau femeie), inteligenta descurcareata desteapta, linistit poate duce in paralel cu casnicia o relatie poate fii o experienta ce te va apropia mai mult de sot dupa ce tu iti satisfaci curiozitatea si dorinta si-ti vei da seama ca pentru. respectivul a fost o aventura, o cucerire si la care spre surprinderea ta cu mare usurinta isi va intoarce spatele...numai sa nu fie prea tarziu si sa nu ai unde sa te intorci... daca nu sunt motive serioase de despartire, tot sotul va fi cel care-ti va oferii tot ce vrei si in primul rand siguranta...cauta motivul care te-a facut sa te gandesti la altul...si cere-i sotului ce-ti doresti in casnicie si cand exista atasament, dorinta e permis orice...altfel cu gandul si privirea pacatuim toti...gandeste bine ce castigi si ce pierzi...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te-ai culcat cu el esti...cum se spune mai popular. daca nu, visezi.trezestete.ai ales odata doar nu vrei sa spui ca ai fost proasta si nu ai ales bine? cate mil.de barbati sunt pe lume? alege mereu.ca merge.pana te zbarcesti. da el nu te mai primeste inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din pacate asa ceva se intampla. Dar sigur esti indragostita? Sigur nu vei suferi si nu iti va parea rau mai tarziu? I ti dau un sfat : Orice ai face sa nu ii spui sotului tau ca iubesti pe altcineva. Daca el inca te mai iubeste va suferii cumplit si vei avea remuscari toata viata. Nu uita candva... v ati iubit si poate ca inca va iubiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te intreb daca stii cei dragostea?

| mik33 a răspuns:

Stay cu sotu si lasa amantu

| maggie a răspuns:

Oare chiar te-ai indragostit? ...sau este ceva nou si ti se pare interesant...sau poate este doar atractie fizica...eu zic sa mai ai rabdare, o sa simti ce ai de facut la momentul potrivit. Bafta!

| sethl a răspuns:

Vai de capul tau......copii ai?

| Capicapi a răspuns:

Sunt barbat casatorit, si eu m-am indragostit de un barbat care consuma droguri.lam cunoscut intamplator, l-am invitat pe la mine si de aici a inceput un adevarat calvar timp de o luna. El find doar activ, i-mi spunea ca, ma iubeste, dar erau vorbe goale el facea asta pentru bani si nu iubire. Un sfat pentru cei care iubesc un drogat atentie, nu merita sa pui suflet vei avea de suferit din cauza lui.El nu se poate schimba nu vrea, exact ca si acest baiat care mia sucit mintile el a spus ca, lui chiar ii place sa se drogheze, o face de la 16 ani, si el avand 33. avut sotie copil dar a ramas pe str, si nu vrea sa se schimbe!