| val2909 a întrebat:

Cum sa procedez daca m-am indragostit sint casatorita

Răspuns Câştigător
| ShaKuri a răspuns:

Gandeste; te ca dragostea uneori e efemera... nu strica ce ai deja.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu te-ai indragostit de sotul tau, divortezi.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fara unele amanunte din viata ta familiala... e greu sa dai sfaturi...

| Parintele a răspuns:

Pai zi de cine te-ai indragostit.de sotul tau sau de alt barbat?!

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Ca sa glumim: situatia e gravida si prezinta umflaturi. Esti foarte lapidara, nu ne dai amanunte, chiar crezi ca suntem rude cu Mama Omida. Nu stim din ce considerente te-ai casatorit. L-ai iubit pe sotul tau atunci? Nu-l mai iubesti acum? Intrebarea capitala este daca aveti copii? Este extrem de grav daca din cauza unui capriciu (eu asa cred ca este starea ta actuala), pot suferi niste micuti nevinovati. Admitand ca nu aveti copii, gandeste-te un pic, ce se va intampla la un moment cand vei intalni un alt barbat (macho) si te vei indragosti din nou! Si iar, aceeasi dilema, poate alte intrebari similare pe TPU... Ramane cum am stabilit = PROBLEM

| mikiscence a răspuns:

Daca n-ai copii e simplu... urmeaza-ti inima! dar trebuie gandit mult tare!

| jani a răspuns:

Daca te-ai indragostit fiind casatorita...atunci...ori nu esti fericita...nu-ti iubesti sotul... ori nu esti o fire stabila si te plictisesti langa aceeasi persoana...in fine... cel mai indicat ar fi sa discuti cu sotul despre asta... iar daca stii ca persoana de care te-ai indragostit merita... distrugerea casniciei tale...atunci...ascultati inima... dar ai grija... dragostea ne si raneste.

| yoanna73 a răspuns:

EU M-AM IND SI ERAM CASATORITA.NU STIU CUM E LA TINE DAR LA MINE ERA RAU. ERAM BATUTA IN ZILE DE PASTI SAU DE CRACIUN, DE ZIUA MEA SAU A LUI.DEPINDE CAND BEIA. APOI AM DIVORTAT SI M-AM CASATORIT CU BARBATU DE CARE M-AM INDRAGOSTIT.AM FATA DIN PRIMA CASATORIE CU MINE SI ALTA CU SOTUL ACTUAL. SITUATIA TA EU NU O CUNOSC, TREBUIE SA TE GANDESTI FOARTE BINE IN CE SIT ESTI. ORICUM DUPA CE GASESTI ALT BARBAT RELATIA CU ACTUALU NU MAI E LA FEL. PUPICI.

| gabrielutzu a răspuns:

Daca esti casatorita nu te poti indragosti decat de sotul tau, orice alta varianta este PACAT.

| kufu a răspuns:

Esti fericita in casnicie? Iti lipseste ceva? Crezi ca poti mai mult? Daca sti raspunsul la intrebarile astea sti ce ai de facut...

| loola a răspuns:

Pai...depinde de cat timp esti casatorita ubytha...si daca,, esti multumita de acea casatorie...sti ca dragostea trece prin stomac...nu in cazut tau ma rog! Dar eu te-as sfatui.sa te gandesti mai mult...

| eu_4161 a răspuns:

Incearca sa uiti de tipul de care te-ai indragostit si amintestetzi ca tu ai deja un sot... Dar depinde si cum se poarta sotul tau cu tine... daca nu se poarta frumos divortezi iar daca se poarta perfect uita de baiatul acela de care te-ai indragostit.

| anonim_8127 a răspuns:

Divorteaza! sau mai asteapta putin sa vazi poate te inseli, cum merge relatia cu sotul tau? daca rau divortezi si gata, nu esti nici prima nici ultima, pana la urma mai asculta-ti si inima, nu poti sa stai cu cineva doar pentru ca esti casatorita cu el, nu merge si gata, iti refaci viata pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sfat: nu da pasărea din mână (soțul) pe cioara de pe gard (amantul).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cine te-ai indragostit? Daca te-ai indragostit de sotul tau, e bine. Daca te-ai indragostit de altcineva nu prea e bine. O astfel de "investitie" nu are rost. Oare exista unele scurtcircuite in casnicie? Faptul de a te indragosti de cineva din afara casniciei nu iti poate aduce nimic folositor. Poate pe termen scurt poate parea interesant, dar pe termen mediu si lung poate aduce dezamagiri. Parerea mea? Acorda atentie exclusiv casniciei. Poate daca mai aduci unele detalii, te putem ajuta mai mult. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni casatoriile noastre sint pentru mai multa siguranta. Ea n-a vorbit de nici un divort.Eu cred ca stie f.bine ce face si apoi la ce e bun un pamint prea intelenit?

| gabrielos a răspuns:

Mikiscene si daca inima vrea dupa aia inapoi, mmm? ce usor e sa vorbesti aiurea. Shakuri spune foarte bine si eu sunt de aceeasi parere. Nu sunt casatorit dar cred ca n ar strica sa gandesti un pic aici. Ce pierzi e greu sau uneori imposibil de recuperat