| Anonim77277 a întrebat:

Ce să fac dacă soțul se uită des la filme pornografice, e normal?

51 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut deloc. Trebuie să porți o discuție cu el...

| Anuskaa a răspuns:

Nu, nu e normal, dar ii oferi ce cere?

| AnnaMariaaa a răspuns:

Normal ca nu e normal, mai ales ca stii si tu de treaba asta. Discuta si vezi ce-i lipseste.

| RAY a răspuns:

Încearcă noi poziții cu el, jucări

| Anonim77277 explică (pentru Anuskaa):

Da,şi am discutat pe tema asta şi mi-a spus că nu se va mai uita,dar mie mi-e cam greu să îl cred deja,am suferit foarte mult din acestă cauză, mi-au apărut şi complexe, şi am vrut să îmi pun capăt zilelor pentru că mi-e foarte greu să uit.Mă iubeşte foarte tare ştiu şi văd, şi nuştiu cum să îmi scot gîndurile astea din minte, căci mi-e foarte greu să trăiesc aşa

| Hammurabi a răspuns:

Doar asta e problema? Că se uită la filme porno?
Credeam că zici "pentru că se uită la filme porno, ia uitați ce face..."
Dacă se uită fără efecte nocive asupra (comportamentului) lui, care e problema?
Filmele nu-ți fac concurență laughing... sau da?

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Normla că Nu-i normla ar trebuie să-i ajungă.

| Porcusorul a răspuns:

E absolut normal sa se uite la filme xxx, asta nu inseamna inselat, nu te lua dupa lume. De fapt, vizionarea acestor filme e o metoda foarte buna pentru a nu se ajunge la inselatul pe bune. Trebuie sa-ti deschizi mintea si sa alegi una din cele 2 cai:
1. Ignori acest lucru pentru ca oricum nu ar trebui sa reprezinte o problema, ci o metoda de eliberare a stresului, iar acumularea acelui stres v-ar putea pune cu adevarat casnicia in pericol.
2. Ii ceri sotului sa va uitati impreuna, astfel nu numai ca veti fi pe picior de egalitate in aceasta privinta, dar veti avea si posibilitatea de a va condimenta relatia.
A treia cale nu exista si consider ca este o greseala majora faptul ca i-ai cerut sa nu mai vizioneze. Practic l-ai facut sa se simta stanjenit de propria sexualitate si de propriile dorinte, facandu-l sa se inchida si mai mult in sine, sa se ascunda. Succes! Si gandeste-te mai deschis in privinta acestor lucruri.

| Anonim77277 explică (pentru Hammurabi):

Comportamentul e ca înainte, dar să nu fie în viitor mai rau?

| wildthing a răspuns:

Cred ca toti barbatii se uita la filme xxx, dar asta se intampla de obicei cand sunt singuri si duc lipsa de pasarica sau cand au anumite fantezii pe care partenera nu vrea/nu poate sa le indeplineasca. Ce zice, ce-i lipseste? Oricum, desi e cam ciudat sa o faca in conditiile in care te are pe tine, eu zic sa nu faci totusi o tragedie din asta. Omu' nu te inseala (presupun), nu se duce la curve, ci doar se uita la niste filme. Pana la urma uitati-va impreuna, daca-i asa important pentru el.

| Hammurabi a răspuns (pentru Anonim77277):

Sunt filme. Atât.
N-o să vrei să se mai uite la filme cu criminali de frică să nu omoare pe cineva, sau la filme cu tâlhării ca să nu se apuce să fure?
Ai puțină încredere în el. E soțul tău.
Lasă-l să se relaxeze cum vrea el, dacă nu face nici un rău.
Nu-l învinui pentru ce "ar putea să facă".
Dacă nu te iubea, probabil îl adunai de pe la curve, nu din fața televizorului.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim77277 explică (pentru wildthing):

Nu mă înşeală, mereu suntem doar împreună, mulțumesc pentru sfat

| Anonim77277 explică (pentru Hammurabi):

Mulțumesc

| Anonim77277 explică (pentru Anonim77277):

Cum să mă liniştesc, să nu mă gîndesc aşa mult la rău şi să am timp pentru mine

| Anonim77277 explică (pentru Porcusorul):

Şi pînă acum se ascundea, se uita cînd eram în altă cameră

| Anonim77277 explică (pentru Anonim77277):

Băieții spun că e normal dar fetele spun că nu

| mihai69 a răspuns:

E foarte normal. De ce nu încercați să vă uitați împreună?

| Anonim77277 explică (pentru mihai69):

O să încerc, mulțumesc

| Lukasssz a răspuns:

Faci ce vezi in filme cu el.

| mgtow a răspuns:

Poate nu il atragi

| Drimmero a răspuns:

Ce probleme aveti unii in viata, ca se uita partenerii la flme porno, e absolut normal, e chiar sanatos acest lucru, unii se pot inspira de acolo sa isi satisfaca partenerele si mai bine, pana la urma sunt doar filme, e ca si cum te-ai uita tu la telenovele si mai sunt scene sexuale acolo doar ca nu sunt organele sexuale la vedere insa e fix acelasi deznodamant, intelegi?

| Anonim77277 explică (pentru mgtow):

Îl atrag, sunt destul de normală şi mă iubeşte tare

| darrio2007 a răspuns:

Probabil te doare capul cam des. Cauta si el o satisfactie.

| Iulian2007 a răspuns:

Mai bine sa se uita decat sa o faca cu altelea, nu i normal. O ferai ce cere.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa vorbesti cu el si sa-i propui sex adevarat, nu masturbare in fata televizorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este. Dacă nu se uita nu prea era normal.

| doctorandus a răspuns (pentru Anonim77277):

Conform The Huffington Post, 70% dintre bărbați și 30% dintre femei se uită la porno.

Kleinman, Alexis (4 mai 2013). „Porn Sites Get More Visitors Than Netflix, Amazon And Twitter Combined". HuffPost. Accesat în 18 septembrie 2021. https://www.huffpost.com/entry/internet-porn-stats_n_3187682

| Emma30555 a răspuns:

E destul de normal sa se uite, dar nici prea des ca și cum are dependenta dar dacă viata voastră sexuala nu e afectata negativ atunci nu ai de ce sa îți faci griji.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu ii prieste statutul de barbat casatorit si s-a plictisit de tine