| aaa10 a întrebat:

Ce fel de oameni se uita la filme pornografice? Pot fi periculosi oamenii care stau pe siteuri din astea? sunt doar perversi si obsedati?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt filme care au continut erotic dar care sunt istorice, nu vad nimic rau in asta, nu inteleg ce sa vezi vazand un film, hai 10 minute per saptamana in rest nu vad, dar daca le place e treaba lor

| anonimg a răspuns:

"Pot fi periculosi oamenii care stau pe siteuri din astea?" Sunt chiar foarte periculosi: sunt criminali in serie. ^_^
Ce inseamna o astfel de intrebare? Oamenii oricum sunt ei violenti din fire, cu sau fara site-uri pentru adulti.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Una e sa vezi un film, o dată la nu stiu cat timp, sa te descarci, de preferat ar fi să ai partener/a după caz. Alta e sa stai zi-noapte numai pe site -uri de genul - aici ar fi o problema. O altă problemă (parerea mea) ar fi categoria pornografiilor (de la sex simplu, la gay, lesbi, gang-bang si chiar incesturi). O altă problemă ar fi, zoofilia. Nu e normal sa ai astfel de înclinații.

| Ora de net a răspuns:

Salut!

Din punct de vedere legal orice persoană cu vârsta peste 18 ani poate accesa material pornografic. Oamenii care se uită la filme pornografice nu sunt neapărat periculoși, perverși sau obsedați. Cei mai mulți sunt oameni obișnuiți pentru care pornografia este poate o modalitate de a-și explora sexualitatea și preferințele.

Este important însă de ținut minte că materialele respective nu sunt reale. Ele sunt niște filme artistice, create pentru publicul adult. Dacă ai vârsta sub 18 ani, nu îți recomandăm să vizionezi astfel de materiale întrucât pot să îți creeze o părere diferită de realitate sau greșită asupra ceea ce înseamnă relații intime.

Mai multe despre asta poți găsi aici: https://oradenet.salvaticopiii.ro/......e-internet

| morfeo a răspuns:

Se uita oameni normali care vor sa se descarge de energia sexuala, in nici un caz nu sunt periculoase. Ba chiar ar fi o lume mai buna daca criminalii, violatorii si pedofilii le-ar folosii pentru ca n-ar mai fi in stare sa faca infractiuni.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Nu sunt perversi.
Cum poate sa aiba o femeie sau un barbat placerea suprema (nu ma lasa sa scriu cuvantul acela aici)?
Cu un partener sau prin... (e mai usor daca se folosesc filme...).

| Duluman2002 a răspuns:

Filmele pornografice au drept scop satisfacerea nevoii sexuale a persoanei in cauza, dar un om care se uita la astfel de filme sunt perfect normali, asta doar in cazul in care nu ajung intr-o alta extrema.

| Teo141423 a răspuns:

Depinde de fiecare om, unii nu sunt periculosi, dar cel mai probabil sunt perversi sau chiar obsedati. Dar cei mai multi sunt perversi dupa parerea mea. Acuma depinde de fiecare om.

| rianna22olume a răspuns:

Da.pot fi foarte multi si in acelasi timp foarte putini