| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca stiu ca sotul meu se uita la materiale pornografice? Mi-e cam sila de el, dar el zice ca e normal... Fetelor, ajutor!

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Nu inteleg de ce ti-e sila de sotul tau? Crezi ca lucrurile ce au legatura cu sexul sunt scarboase?! Atunci de ce mai faci copii? De ce mai existam noi (sa nu intelegi ca traim doar pentru sex, dar unul dintre scopurile noastre e: sa perpetuam specia umana", stii cum se zice in viata trebuie sa faci o casa, un copil si plantezi un copac.)...
PS. Tu nu te uiti la materiale pornografice, niciodata nu te-a tentat sa te uiti? sau esti penticostala (am o colega care e... si are cam aceleasi pareri ca si tine despre lucrurile ce tin de sex...).
Sper sa nu te superi ca ti-am spus mesajul asta... e doar o opinie personala...
O zi buna sa ai!

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bineinteles ca e normal sa se uite la filme porno. Normal ar fi sa va uitati impreuna. Nu inteleg de ce ti-e sila?

| psiholoaga a răspuns:

Eu cred ca are dreptate. E ceva normal, sunt si femei care se uita. Problema este de ce anume iti e sila?

auran
| auran a răspuns:

De ce nu va uitati impreuna?
eu chiar ma mai uit la astfel de materiale, uneori ai de invatat ceva - care poate le-ar face placere
sigur l-ai uimi daca ai aplica ceva din acele filmulete

| borsec a răspuns:

Nu-i un lucru rau sa se uite la materiale pornografice incearca sa va uitati impreuna, nu ai de ce sa-ti fie scarba de barbatul pe care il iubesti doar pentru lucrul asta.
Sa nu fie cumva gelozie si tu sa crezi ca ti-e sacrba de el.

| Ben. a răspuns:

Si mie mi-e sila de el dar imi plac materialele.

| mikiscence a răspuns:

Scuze .nu-mi sariti in cap... dar noi uneori ne uitam impreuna la aceste filme...acum depinde...ca sunt unele scarboase rau, de astea care n-au nici o tema...

| ka2 a răspuns:

Poate ca vede ceva ce tu nu-i oferi. In caz ca si el exagereaza, atunci are probleme mari. Dar care este scopul? De ce se uita asa mult? Trebuie sa afli! Si de ce ti-e sila? de el, ca se uita, sau de ce vezi acolo? p. s.: si eu ma mai uit o data pe luna, insurat (aproape) tongue

| pisi dy a răspuns:

Daca n-ai facut nimic cu o discutie in care sa-i zici ce te deranjeaza, pune mana si umple casa cu reviste cu barbati goi care sa arate super si fa-te ca n-auzi, nu vezi nimic in timp ce rasfoiesti revistele cu pricina... ia stai tu o seara tolanita pe canapea cu nasul in materialul "didactic" si mai vorbim. dar nu cumva sa intri inainte de asta prin bucatarie, sa-i umpli burta sau asa ceva, ca pici lata de oboseala cand aterizezi pe canapea! Tine-te tare! Si dupa max. 1 saptamana de admirat muschiulosi nu cred ca mai gasesti vreo revista deocheata! eu sunt sigura ca toti barbatii se uita in reviste de gen, dar daca ii zici ca nu-ti place si continua, nu prea te respecta...

| zuzukaeu a răspuns:

Nu vad nimic grav in asta doar daca tie nu it acorda atentie, este rece si distant cu tine chestii de astea///dar tu il atragi adica vrea sa faceti dragoste sau nu cumva le foloseste ca si material didactic intelegi tu ce zic.care e problema si eu ma mai uit cateodata la un film de genul si asta inseamna ca la cineva ar trebi sa ai fie scarba de mine? si cand faci dragoste cu el iti este scarba? sau te simti data la parte nu-s revino cu detalii.si incearca sa il atragi mai mult. baftahappy

| Xulescu_6752 a răspuns:

Ar trebuii sa-i arati ca te intereseaza ce il intereseaza si pe el, asa puteti fi mai apropiatirolling on the floor Ii poti recomanda chiar tu niste site-uri, o sa vezi ca te va aprecia foarte mult!rolling on the floor

| ingrijitoare a răspuns:

Poate asteapta un semn de iubire de la sotie. Sau poate ar vrea alta sotie? Sau tafic de fiinte umane? E obsedat de asa ceva?

| Chion a răspuns:

Ajutor? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca e ceva ce nu-i oferi. vreo fantezie ceva.de ce tie sila? nu-l iubesti? nu comunicati indeajuns pe orice tema.si eu sunt barbat.am 3 copii mari osotie iubitoare.ma uit si eu cateodata, si sotiei mele nu-i e sila de mine fiindca ori mi-ar fi interzis, ori mi-ar fi spus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu este interzis a viziona materiale pornografice.
De ce nu îi găsești tu o preocupare mai personală, așa cât să nu mai aibă timp de studiul pornografie.
Treci la treabă.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, sila ta fata de sot nu vine de la materialele pornografice-se poate accentua dar cauza este alta.de ce se uita? trebuie sa il intrebi, e omul cu care traiesti si trebuie sa fiti sinceri unul cu celalalt.este foarte normal sa se uite si sa practice ceea ce vede, dar probabil se simte frustrat sau ne, satisfacut sau pur si simplu curios.si una si alta sunt valabile si sanatoase pentru un barbat, indiferent de varsta.ma tem ca nu vei gasi un sfat radical pentru "problema "care este numai a ta, nu si a sotului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit mai de mult o carte despre o femeie extrem de rusionoasa. Facea dragoste cu sotul ei numai pe intuneric si imbracata. Sotul nu-i vazuse niciodata nici macar gleznele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E incredibil, dar adevarat ce va spun.Cunosc o familie care are 7 copii iar sotul nu a vazut-o niciodata dezbracata pe sotie. Fac dragoste pe intuneric, sub patura.Nici macar nu-si da jos camasa de noapte.No comment.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 11 ani iar fata e cu 2 luni mai mica cum fac ca sa o cuceresc? dar varul meu o place si el da e mai mic ca ea cu 3 luni

| happynela a răspuns:

Pai nu te mai uita si tu la el ca sa nu stii ca el se uita

| naonim a răspuns:

sa cauti un alt barbat mai potrivit pentru tine un pocait care nu se uita la porno numa unde nu il vede Dumnezeu.ai motive de ingrijorare daca te iseala daca te bate daca e alcolist daca nu contribuie cu bani in casa etc. DA CA SE UITA LA FILEM PORNO?/. toti barbati se uita. si nu e nimic iesit din comun