| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Ce sa fac sa nu ma mai simt asa rau cand imi aduc aminte de el? nu inteleg ce am...straight face sunt zile in care nici nu-mi aduc aminte de el...zambesc, sunt fericita si deodata imi apare iar in minte elcrying si se duce totul...straight face nu mai am chef de nimic...imi vine sa plangcrying de ce tocmai atunci cand zic ca l-am uitat...imi revine in gand amintirea lui?sad

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Da-ti timpul necesar pentru a se instala uitarea si nu uita ca, fiecare dintre noi are partea lui de fericire si, cu siguranta ca si pentru tine exista undeva un om, care sa te iubeasca si sa te pretuiasca, pentru ceea ce esti si cu acel om sufletul tau va putea din nou sa "zboare".
Nu plange pentru ceva ce nu poti avea, nu te uita in trecut si gaseste-ti alte preocupari pentru a te simti utila si bine in acelasi timp.
Fiecare zi iti ofera un nou inceput si fa, in asa fel incat, acel inceput sa te faca sa cresti in ochii tai, prin ceea ce realizezi.
Un gand bun si urari de fericire si sanatate. Si inca ceva, un om care te-a parasit, nu merita sa plangi dupa el, pentru ca acel om s-a folosit doar de tine si nu te-a iubit cu adevarat si in concluzie, acel om nu te-a meritat, este mai bine ca v-ati despartit. Ai grija de tine si nu te necaji fara rost.

15 răspunsuri:
| Viuvi a răspuns:

Pentru ca nu l-ai uitat.
Pentru ca a insemnat mult pentru tine sad
Si o sa mai dureze ceva timp pana o sa-l uiti...
Ca sa uiti mai repede incearca sa gasesti pe cineva, de care sa te simti putin atrasa, ca de iubit nu stiu daca vei mai iubi ceva timp de acum incolo alta persoana sad
Nu vreau sa te descurajez, insa si mie mi s-a intalmplat ceva de genu asta!

| PauLa.M a răspuns:

Pentru ca inca tii la el. si normal ca ai vrea sa fii din nou cu el. sa fiti ca la inceput, cand ati crezut ca totul e ok.si asa va fi mult timt. sunt intr o situatie asemanatoare. daca vrei iti trimit servetele. mi am facut provizii sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti trecem prin asa ceva... Mie mi se intampla des sa rad, sa glumesc si dintr-o data parca ingheata totul, gandul zboara departe si o tristete coplesitoare te apasa...Iti va trece, greu, dar, vei uita!

| pisoias29 a răspuns:

...hmm...asa se intampla cand dai de prima dragoste adevarata si relatia nu merge...gasesteti alte preocupari

| ellutza a răspuns:

Am avut si eu multi ani acest chin ...ne iubeam foarte mult, enorm... dupa 2 ani de relatie parintii lui i-au facut viza pe italia si a plecat... 3 scrisori am primit si dupa aia nimic... nimic... 10 ani. Mi-am refacut viata, era si normal aveam 18 ani. Cel mai chinuitor era cand il visam noaptea, ziua eram alt om ...Mereu acelasi vis :il vedeam in fata mea, tipam la el "cum ai putut? de ce n-ai dat un telefon? 2 randuri puteai sa scrii si intelegeam!" Dupa 10 ani l-a vazut cineva din cartier, venise acasa, m-am dus la el. Dupa 10 ani am ajuns sa stam fata in fata, a fost un soc pentru el sa ma vada si un soc a fost si pentru mine sa-l revad. "stii ca mi-a fost un dor cumplit de tine?" ma intreaba el... tot el care stia unde stau, stia numarul de telefon ...Am fost ravasita cateva zile dupa care mi-am revenit ...acum am plecat eu departe si ii platesc cu aceiasi moneda si ma simt bine, nu-l mai visez.

| devilll a răspuns:

Se potriveste perfect cu asta
http://www.e-muzica.net/......25819.html
si eu ma chinui de aproape doi ani cu aceasta situatie
si singuru lucru ce ma alina e muzica si din pacate ma regasesc in ea

| 38499388seby29 a răspuns:

DRAGA CORINA,

ce imi vine in minte sa te intreb ca de inceput e care este adevaratul motiv al lacrimilor tale:deplangi situatia ta de a fi cea "lasata", sau plangi de dorul lui? tu esti in masura sa iti raspunzi singura... daca a ales a fi fara tine, de ce afacut-o?! pentru binele vostru al amandorura? sau al lui personal, sau doar al tau? din ce considerente nu mai sunteti impreuna? a fost de comun acord sau a fost o decizie de o singura latura?
afla totusi de ce plangi.cand raspunsul iti va fi clar, atunci atitudinea ta se va schimba.
amintirea...momentelor petrecute impreuna... da, poate durea. ce a fost frumos si nu mai este creaza un gol care aduce lacrimi, dar amintesteti:cineva a luat decizia de a pune capat amintirilor.si apoi, am fost creati cu capacitatea de uitare.Raspunsul este individual, dar uitarea e un dar divin, de care fiecare avem parte.Asa ne-a creat Dumnezeu, Tatal tuturor oamenilor creati. Daca tu crezi ca ai nevoie de ajutor particular din partea Lui, poti si ai tot dreptul sa il ceri.Cu siguranta il vei primi.Nu uita ca in ochii lui care nu inseala, mint sau tradeaza, in ochii Lui care sunt exprimarea continua a dragostei Lui vesnice, vei gasi valoarea ta si suportul zilelor tale viitoare.curaj,corina, fii tare! vei vedea ca ce ti-am scris este si adevarat.

| mircea a răspuns:

Cred ca intre doi oameni se poate naste pe langa un semtiment de dragoste si unul mai subtil de dependenta emotionala, sentiment mai greu de sesizat. Nu ti s-a intamplat niciodata ca intalnind pe cineva total necunoscut sa simti o emotie puternica? Asta cred ca se intampla si cu tine. Timpul, sau poate un alt prieten cu o influienta la fel de mare asupra ta, ar putea fi un leac.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu poti uita pe cineva efectiv usor. O data ce te-ai indragostit de el nu o sa mai scapi prea curand de acest lucru. Daca te-a iubit si v-ati simtit bine chiar dimpotriva ar trebui sal ti in inima ta si sati aduci aminte de el.Gandeste la clipele fericite si o sa fie totul ok.Nu te stresa o sa apara din nou daca chiar tea iubit e posibil sa nu rezite de a nu mai fi impreuna, tine minte tot ceam zis, nu e nevoie sa-l uiti daca nu vrei, doar gasesti un prieten bun cu care iti petreci timpul.Sa stii ca uneori ajungi sati iubesti prietenii in ambii termeni.Prietenul tau cel mai bun poate fi si iubitul tau. Oricine ajunge sa se indragosteasca de cine nu trebuie.Succes!

| alina_1192 a răspuns:

Pentru ca inca il iubesti. inca tanjesti dupa el...iti vine sa plangi pentru ca l-ai iubit foarte mult si iti pare rau ca l-ai pierdut... tu zici ca l-ai uitat dar inima ta e de alta parere...nu ne-ai spus cauza despartirii voastre dar daca inca il mai iubesti asa de mult incearca sa-i castigi dragostea din nou...sau daca nu gaseste pe altcineva care sa te ajute sa uiti de el...chiar daca e greu.
Pa pa

| zeeeeeex a răspuns:

Asa se intampla cand ajungi sa iubesti pe cineva... Nu l`ai uitat si o sa treaca ceva timp pana o sa o faci... mie unu mi-a trebuit 8 luni de zile sa o uit. Poti spune ca l`ai uitat atunci cand il vezi cu altcineva de mana si nu o sa iti vina sa ii sari in gat si sa il sufoci cu sarutari... Nu poti face nimic decat sa lasi timpul sa isi spuna povestea... Am citit aici printre alte raspunsuri ca te sfatuia cineva sa incepi o noua relatie pentru al uita... Eu nu iti recomand pentru simplu fapt ca o sa cauti un nou EL in cel ce nu e... Timpul e cel mai mare aliat al tau... Va trece... greu dar va trece... take care!

| Ramona2406 a răspuns:

Inca nu l ai uitat...inca e vie amintirea lui, e ascunsa acolo undeva in inima ta...Ca sa iti fie mai usor atunci cand te mai gandesti la el spune ti in gand ca nu te a meritat(daca te a ranit cu ceva), spune ti ca sunt multi baietii mult mai buni decat el si ca sunt o groaza care vor sa fie cu tine...incerca sa fii puternica si sa il uiti...

Multa bafta

pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! imi pare sincer rau ca-ti raspund asa: asta nu e o intrebare pentru TPU, in plus este o problema prea personala numai a ta, ce problema?! efectul unei probleme, nici nu te mai gandi la el, ce raspuns speri sa ai aici? doar asta pe care ti-l scriu eu CURAJ pune PUNCT.

| hubbelllllll a răspuns:

Nu l ai uitat sau atunci cand chiar crezi ca l ai uitat de fiecare data iti aduki aminte de el stiu cum e sigh si sincer un sfat bun nu cred ca poti sa stii dau dar. iti spun sa nu te mai chinui asa desi eu uneori cand plang ma descar si apoi uit il vei uita fara sa-ti dai seamawinking A si app parerea mea e sa nu te pui cu alt cineva pentru ca acea pers poatechiar tine la tine si tu poti sa l fac sa sufere si o sa te simti si mai nasol straight face parerea mea

| pysi a răspuns:

Stii skumpo acum la fel ca tine trec si eu prin astfel de situoatzie! vreau sa-ti spoon metodele mele dar tu am auzit povestea ta!