| Lexiiii a întrebat:

Ce sa fac? Se mai merita sa continui?

Poveste este asa. Am fost impreuna 1 an si 3 luni. A fost o despartire intre noi de 2 saptamani. L-am cautat eu sa ne impacam, cu toate ca el gresise.
Tin sa mentionez ca noi mereu ne certam, din orice nimicuri. Neincredere, gelozie, orice.
Acuma el se poarta rece si indiferent. Mereu ma face sa imi schimb decizia de a mai fi cu el. Stau dupa el de o luna sa ne impacam. Si el imi zice sa o luam incetul cu incetul.
Deja nu mai pot nu mai am starea necesara. El nu stie ce vrea si de aici imi da si mie o stare ca nu stiu ce vreau.
Plang in fiecare zi pentru ca nu rateaza ocazia sa ma raneasca. Si toate prietenele mele imi spun sa il las sa nu mai fac atatea sacrifici si sa stau dupa el ca relatia e terminata, si ca incerc degeaba, pana si mama imi zice la fel.
Incer pentru ca il iubesc. Cu toate ca am zile cand nu mai vreau sa aud de el, nu mai pot sa vorbesc cu el. Sa stiu ca ma enervez iarasi si ca o plang.
El e constient ca ma raneste si ca se poarta urat, dar nu face nimic in privinta asta. Asteapta totul de la mine. Imi zice ca eu sunt complicata si ca nu stiu ce vreau, si ca ma port aiurea, si ca sunt schimbatoare ca vremea.
Stiu un lucru ca nu mai pot. Dar imi e frica sa ma detasez de el. Imi e frica ca dupa o sa realizez ca am facut o greseala, si ca o sa il vreau inapoi, si ca nu o sa pot face nimic. Sunt atatea motive care ma indeamna sa renunt la el, dar totusi. Il iubesc mult. Cu el sau fara el tot ma doare.
Nu stiu ce la facut sa se schimbe asa de tare. Inainte nu era asa. El mi-a zis ca in ala 2 saptamani in care nu am vorbit, nu se mai gandea la mine. Nu stiu cum poate sa aiba taria asta? Sau sa nu imi raspunda la telefon sau la mesaje. Eu una nu as putea.
Tin sa mentionez ca am 16 ani si el 17. Multumesc.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Il vei uita in urmatoarele 2, 3 saptamani, voi nu va iubiti totul e o joaca

| roxkiss a răspuns (pentru RAY):

Ai iubit? tu chiar crezi ca se uita in 2 3 sapt?

| RAY a răspuns (pentru roxkiss):

Asta e parerea mea, tu poti avea orice parere doresti

| stark47 a răspuns:

La 17 ani,nu stii ce vrei! el poate se gandeste ca nu ar vrea o relatia atat de matura la varsta asta! poate vrea mai multa "distractie" pana la urma,acesti ani,petrecuti cu tine(dupa ce va despartiti,daca va veti desparti),nu o sa-i dea nimeni inapoi. daca vrei sa fii cu el fara nici un regreta,incearca sa-l faci mai fericit,sa nu se gandeasca cum ar putea sa se distreze daca nu ar fi cu tine ci la cat de bine se simte cand e cu tine! succes! insa, nu te obosi prea tare, sunteti inca tineri, la varsta asta nu ar trebui sa aveti o inima indurerata! vorbeste clar cu el, despre motivul pentru care voi doi sunteti impreuna! incearca sa i amintesti ceea ce va facut sa fiti impreuna in primul rand

| chazz a răspuns:

Nici nu am citit tot rolling on the floor.
E clar, nu esti destul de matura pentru a avea un iubit.Nu esti in stare sa iei o decizie singura.
Numai bine!
p.s:intreab-o pe mamica!

| Schatzyyyyy a răspuns:

O sa-l uiti! Daca s-a racit de tine, e clar ca nu mai simte ceea ce a simtit la inceput! Fa-ti o relatie cu altcineva! Incearca sa-l uiti! Dupa parerea mea, acest om nu merita sa fii cu el!

| roxkiss a răspuns:

Te inteleg foarte bine dar ascultama atent, el nu te iubeste, poate nici nu tea iubit, scolate, iate in miini si spune ca el nu te iubeste, crede ca esti acel ce te va face fericita, scrie ca daca te compotri asa atunci unicul cuvint pe care til spune este adio )). Urastel pentru ceea ca te-a facut sa suferi.

Răspuns utilizator avertizat
| Tess a răspuns:

Ciao. Ok, eu am ceva ani mai mulţi ca tine, :p dar ce zici tu nu este ok. Nu-i poţi permite să te trateze aşa. Nu se merită. Nimeni nu are dreptul să calce în picioare sentimentele altuia.
Îmi pare rău, dar din punctul meu de vedere, el nu are sentimente pentru tine. Ştiu că te doare să citesc rândurile astea, dar sunt convinsă, deja ştii asta dar îţi face rău să recunoşti.
Dă-l naibii, băieţi sunt destui, crede-mă. Băieţi care ştiu să se comporte şi să ofere nu numai să pretindă.
În locul tău l-aş lăsa fără drept de apel. M-aş aranşa, aş surâde şi aş ieşi cu prietenii uitând de el.
Dacă are ceva sentimente pentru tine te va căuta el. Dacă nu... asta e. Lumea e plină de băieţi. Cum zici şi tu: ori cu el ori fără tot SUFERI. Nu merită. Concentrează-te pe altceva. Pe un film comic, de ex., pe o carte, stai cu familia ta. Uită de el. E greu... dar se poate.
Curaj.

| beebyy a răspuns:

Am trecut prin asa ceva.Parerea mea e ca esti doar foarte atasata de el,dar nu se merita sa mai ramai cu el pentru ca un om care ar tine la tine nu s-ar purta asa.El nu te iubeste,doar tu tii la el, oricum la un moment dat va ve-ti desparti, certurile nu vor tine la nesfarsit, nici suferinta, eu am tot tinut-o asa 3 ani, pentru ca nu puteam sa renunt, dar a renuntat el pana la urma, si am regretat ca am trecut peste de multe ori.Stiu ca e greu cand ramai singura dupa atata timp, dar o prietena buna, cineva alaturi te va face sa treci peste.Nu are rost sa pierzi timpul cu o persoana nepotrivita, cand poti intalni persoana potrivita care te va iubi asa cum iti doresti si te va aprecia la propria valoare. :*

| Fyusha a răspuns:

Cel mai important este să nu te laşi, să nu renunţi...Dar mai important decât asta este să nu vadă că regreţi.Nu trebuie să te porţi deparcă eşti un căţeluş şi el stăpânu'.Fii tare!♥happy

| Damnnn a răspuns:

Prima greseala pe care ai facut-o e ca tu l-ai cautat sa va impacati desi el a gresit (sa numai faci asta niciodata, dai impresia ca esti slaba si o sa-si bata joc cu sentimentele tale orice tip carui ii dai ocazia, exact ca cel de care ne povestesti), un lucru e cert nu te mai iubeste si cel mai bine in cazul asta ar fi sa te desparti de el, incearca sa-ti ocupi timpul cu hobby-urile tale sau ceva ce te face fericita, iar data viitoare cand vei cauta pe cineva sa fii atenta pe cine alegi.