| vladinhoVLADUTZ a întrebat:

Ce sa fac va rog sa ma ajutati, deci am fost cu o fata din Mai pana s-a terminat scoala adica aproximativ 15 iunie fata este colega de scoala cu mine in tot acel timp ne imbratisam mangaieri dar surpriza nu am sarutat-o si de cand a inceput vacanta nu ne-am mai intalnit am sunat-o odata sa ne intalnim dar a zis ca e ocupata si nu poate iar de atunci nu am mai vorbit cu ea pentru ca am crezut ca s-a suparat pe mine si nu am vrut sa o stresez in fine.Acum cum a inceput scoala din nou ne-am intalnit si din prima cand ne-am vazut am sarit unul in bratele altuia. Dupa care am iesit la un suc noi doi impreuna cu cativa prieteni si pana la urma am ramas singur si ne-am plimbat am mers cu ea prin diferite magazine de haine ca isi cauta ceva.Ne-am tinut de mana tot timpul ne-am imbratisat si chestii de genu asta dar totusi nu am reusit nici acum sa o sarut. Voi ce credeti ma iubeste sau doar isi bate joc de mine? Si daca voi credeti ca ma iubeste de ce refuza sa o sarut? Ar trebui sa am rabdare cu ea? A si mai e ceva mi-a spus ca de ce nu am mai sunat-o si i-am spus ce v-am zis si voua iar ea mi-a spus cum sa ma supar pe tine. Oare a spus din suflet sau doar a spus-o ca sa ma simt eu bine?

Răspuns Câştigător
| AlexSadik a răspuns:

Mda deci este foarte important de stiut cati ani aveti pentru ca este diferita problema daca aveti 12 ani si alta e daca aveti 17... in fine incerc sa explic asta intre DECi mi s a intamplat si vorbesc din propria experienta, sarputea sa fie in capul ei un fel de relatie intre un coleg mai bun adica tu cazul meu era ca avea prieten dar din pacate ne am sarutat si si inca o mai facem (AIUREA) si tot asta m am intrebat si da intr-adevar la mijloc se si foloseste de tine ( la mine la fel) adica exista niste sentimente la mijloc dar mai mult ca sigur a avut vreau prieten si inca mai are... este posibil sa nu aiba dar voi nu va potriviti si sta cu tine doar asa ca na sunteti in aceeasi cls si v a inteegeti bine sfatul meu este sa te duci la ea s o tragi de mana si sa vb calumea adica tu sa ti iei inima in dinti si sa spui tot ce ai pe suflet si nu strica daca mai bagi si de la tine ii zici mul; te chestii de ea o lauzi ii faci complimente si zici intentiile tale SAU daca nu ai curaj stai pe langa ea si nefiind nici o graba astepti ocazia sa o prinzi fara garda adica este distrata sau o faci sa rada si ii zici in gluma de sarut de EX ii dai ceva un pix o ajuti cu ceva ea v a zice mersi la care tu "un sarut ceva?'' indrazneste si vezi cum reactioneaza este putin cu capul in nori din cate mi ai zis dar ai curaj si explica-i si vb cu ea spune-i tot "ori la Bar ori la spital" si parerea mea daca nu merge incearca orice ca sa o uiti ca daca mai continui asa te v a rani (sufleteste) fara sa si dea seama INCEARCA sa te destinzi de ea adica sa fii relaxat sa nu te mai gandesti la ea sa o consideri inferioara si atunci iti v a fi mai usor sa o vrajesti si vei fi mai atragator mai dubios INCEARCA astea si sper ca te am ajutat daca mai ai intrebari trimite mi un mesaj sau daca nu ai inteles ceva iti raspund am tot interesul sa te ajut mai ales cand am trecut prin asa ceva si sper ca am si funda SPER hai salut

2 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Pai parerea mea este ca ar trebui sa o intrebi pe ea de ce refuza saruturile tale.ai stat cu ea destul de timp cred ca ar fi trebuit sa va sarutati de mult. voebeste cu ea poate te lamureste.succes.fundita?happy

| WHOisWHO a răspuns:

Daca te-ar fi iubit te-ar fi sunat si ea pe timpul verii. Iubire fara sacrificii nu exista. Consider ca ea nu te iubeste.