| Sierra667 a întrebat:

Ce sa faci daca esti indragostit de cineva care nu te vrea?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Unica solutie viabila intr-o astfel de situatie, consta in uitarea si ignorarea persoanei respective si intrarea intr-o alta relatie. Succes!

| Rux04 a răspuns:

Bună. Mergi mai departe, nu ai ce să faci. Dragoste cu sila nu se poate.

| cristian200313 a răspuns:

Mergi mai departe, e normal...

| Inutarh a răspuns:

Chiar nimic. nu poți obliga sau forța pe cineva sa te placa. Totul vine de la sine. trebuie sa treci peste, știu e greu.dar încearcă, caută pe altcineva și încearcă cu altcineva o relație, așa vei uita sau vei trece mai ușor de persoana pe care o plăceai înainte.

| Anonim53220 a răspuns:

Raspunsul cum zici cam toti e sa treci mai departe, dar daca persisti s-ar putea sa functioneze, iti spun din surse sigure
Acum ei 2 sunt casatoriti, si ea a zis ca a impresionat-o faptul ca a persistat....depinde mult de fata, ma gandesc ca o cunosti sa stii daca e genul, la mine nu a fost :/

| AndraLavi a răspuns:

Nu poti sa ramai pe un loc care nu-ti apartine. Te resemnezi si mergi mai departe decat sa insisti degeaba sau sa aspiri la faptul ca,, poate intr-o zi se va razgandi''.

| BlackSkyz a răspuns:

E simplu il ignori, in natura sa o sa observe asta il va enerva si s-ar putea sa își schimbe atitudinea daca îți ascunde faptul ca te place.

| Denisccc a răspuns:

Nu te-ai indragostit. Asa crezi tu, e doar o atractie biologica. E normal, fa ce iti place si nu te mai gandi la asta.