| thunder11 a întrebat:

Ce sa faci daca esti indragostit de o fata care nu te place?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa accepti realitatea. Că nu te place.

| ania a răspuns:

Te rogi Creatorului sa te ajute sa resoecti ptma poruna si anume sa il iubesti cel mai mult pe El si sa iti curateasca mintea cu sangele Mantuitorului Hristos de idolatria fata de aceea persoana si sa te ajute ca la mumentul pe care El il considera potrivit sa te ajute sa gasesti persoana cu care El stie ca te potrivesti cel mai bine.Cine il iubesre cel mai mult pe Creator nu e vulnerabil la suferinte profunde din cauza idolatrizarii oamenilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu faci nimic, iti traiesti viata de zi cu zi si iti muti gandul la alta fata, fiindca dragoste cu sila NU s epoate face si nici nu avem cum sa infleuntam sau sa fortam pe cineva sa te placa.

| Hammurabi a răspuns:

Nimic.
N-ai nici o variantă.
Cauți pe altcineva care să te placă.

| Goete a răspuns:

S-o iubesti
Iubirea adevarata e Inconditionala

| Danny28 a răspuns:

Iti gasesti ceva hobby pana o uiti si cauti alta.