| adi_3786 a întrebat:

Ce sacrificii ati face pentru persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| amanda33 a răspuns:

Eu am o relatie de multi ani! Chiar daca a trecut atata timp noi stim sa ne purtam ca si cum am fi adolescenti, ne ajutam reciproc si nu lasam monotonia sa intervina. Practic relatia noastra se reinnoada cu fiecare zi chiar daca am trecut prin momente grele, in unele cazuri imi venea sa imi iau campii. Oricine face sacrifiicii pentru persoana iubita, chiar si in fiecare zi. Iti suna cunoscuta propozita: "Lasa de la tine"? Dar atunci cand exista iubire, nu exista sacrificii pentru ca noi nu suntem constienti de ele si ne comportam ca si cum asa ar fi normal intr-o relatie ca sa mearga. Daca tu te gandesti ceva de genul " Asta e cel mai mare sacrificiu facut pentru prietena mea" inseamna ca nu o iubesti cu adevarat!
In fine, eu pentru persoana iubita as fi in stare sa donez un organ pereche, maduva sau daca m-as imbolnavi sa plec pe un munte pana ma fac bine. Avand in vedere ca suntem amandoi doctori si avem si un bebe nu am puterea sa imi dau viata pentru el pentru ca nu am cum sa imi las copilul singur. Daca voi imbatrani, copilul meu ar fi la casa lui pe picioarele lui, atunci voi putea sa imi dau si viata happy
Sunt multe lucruri care as putea sa le fac, pentru ca iubirea nu cunoaste limite.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu nu iubesc si nici nu trebuie sa fiu iubitwinking

| AnonimA a răspuns:

Buna pai eu as face orice dar doar daca stiu ca ma iubeste si el

| AliceHappyGirl a răspuns:

Niciunul pentru ca nimeni nu merita. Sau cel putin eu am intalnit doar persoane care nu au meritat si nici nu merita oh go on Trist, dar adevarat!

| Pissy a răspuns:

Daca merita probabil ca as face orice.Bine,nu chiar orice. laughing

| evelynne a răspuns:

As renunta la tot pentru el(doar daca mi'ar demonstra ca merita cu adv)winking Tu?

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Acum ceva timp am avut o relatie de 6luni si il iubesc pe baiatul acela. Iar el acum are niste probleme...chiar daca mi-a facut mult mult rau...nu-l pot lasa la greu.
Si sunt alaturi de el, chiar daca a luat-o pe cai gresitesad
O sa fac tot posibilul sa-l ajut!

| Gabriella_1938 a răspuns:

Depinde de persoana daca merita da as face aproape orice

| otherwise a răspuns:

Aproape orice, corect? Las la voia ta sa iti imaginezi de ce am zis "aproape".

| MentalDisorder a răspuns:

Nu stiu cum gandesc altii, dar eu nu vad iubirea ca pe un sacrificiu si nu vad de ce as face eu unele.Pentru ce? Intr-o zi, ma va rani, fie ca vrea, fie ca nu. Iar eu nu mai vreau sa regret nimic in viata.In plus, daca toata lumea ar lasa de la ea asa cum declara unii pe aici, nu ar mai fi atatea cupluri care se despart din lucruri puerile.Chestia este ca suntem ipocriti, multi dintre noi.