| Te besk a întrebat:

Ce safac imi place de un baiat, in fiecare dimineata il vad si nu pot fara el.Cum sa ma comport cu el, ce sa fac sa se indragosteasca de mine, sa se apropie de mine? PLEASE MUCH (HELP) crying worried

17 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai incearca sa afli cat mai multe despre el, in cazul in care sti, fa cumva sa te bagi in seama cu el, vb cu el, gasind diferite pretexte, fa rost de id-ul lui de mess sau nr de tel. iar in cazul in care le ai vb cu el si incetul cu incetul poate va fi ceva intre voi... fa-te vazuta de el, nu sta in umbra, priveste-l, zambeste-i, cauta sa fi cat mai aproape de el, incearca sa il cuceresti, fi naturala!

| CevaNormal a răspuns:

Pai stai putin, sa inteleg ca nu esti cu el, si atunci de unde atata precizie ca nu poti fara el? vezi si tu daca este vreo sansa de a te apropia de el, atunci action, nu sta pe loc,

| Te besk explică:

Multumesc mult de tot tuturor celor care mi-au data sfaturi. Azi am avut sport si a fost si el si i-am zabit si si el a zambit la mine.am sarit coarda si mereu era cu ochii pe mine. Spune-timi daca am facu acest pas care sa fie urmatorul>?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti la fel ca mine.iti place un baiat da nu stii cum sal abordezi. ei bine.iti voi sp. cand il vezi nu te uita la el ca si cum il placi.nu te uita sau ma bine uitate pe ascuns la el. el are prietena? daca nu lasa-l pana se desparte de ea si nu te baga in relatia lui. daca nu. e si mai bine.alege o prt de a ta mai indrazneata mai infipta si trimiteo la el sal intr ceva de genu:,, buna cf? mai ai prietena? aha pai si nu ai vrea? pai uite am o prt andreea nu ai vrea sa fie prt ta? e fta bine si nu stiu ce (alte calitati ale tale).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie.chestia este ca prietenel mele au aflat lucruri despre el inclusiv id si nr de tel dar mi se pare ciudat.adica nici nu am vorbit cu el fata in fata sa facem cunostinta.doar ne zicem ceau.si pe langa asta este cu 4 ani mai mare decat mine crying. niciodata nu m-am gandit ca o sa pot sa ma uit dupa un baiat cu 4 ani mai mare.mai ales la varsta pe care o am. 2 prietene au vorbit cu el prin mesaje dar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parerea mea este:spune-i ce simti si gata.altfel nu rezolvi, si poate si el o sa se indragosteasca de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt tot asea doar ca este de varsta meacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. si mie imi place de un baiat... sper sa reusesti incontinuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place un baiat... da din cate stiiu eu eu place pe alta. Dar in ultimul timp n-eam certat iar in ultimul timp se baga in seama cu mine! ce ar insemna asta?

| Luminou a răspuns:

Bate-l,agata-l intr-un gard, sechestreaza-l in beci. Daca te place, nu face reclamatie la politite. Daca nu, scoala de corectie sper sa-ti fie pe plac.

| crystyanr a răspuns:

Andreiuta cati ani ai fata? De ce nu vi la mine? Nu-ti place moaca mea? Te astept de-o viata!
Vad ca esti disperata rau de dragoste! Nu conteaza daca nu te porti chiar frumos dar atata timp cat facem amor e bine! happy

| mihaela_8018 a răspuns:

Cel mai important este sa fii naturala, sincera, si plina de viata! cind vei fi alaturi de el scapa si tu cevahappy (o carte sa-u.) daca se va apleca si o va lua inseamna ca poti sa nu-ti faci griji deja te place sa-u cel putin ii pari destul de draguta...Zambeste la fiecare gluma pe care o spune, fie ca e sau nu amuzanta, asta conteaza foarte mult pentru ei.
Dai dovada de maturitate.
Incearca sa-i atragi atentia intr-un fel dar nu sta tot timpul dupa el.

| anny_6252 a răspuns:

Poate incerci sa ii spui direct

| DidyDede a răspuns:

Stiu cum este...te inteleg...

| iasmina_1039 a răspuns:

Intreaba daca te place si spune-i ca il placi asa iti va raspunde

| deniel a răspuns:

Buna andrea! eu sunt nou pe aici, dar de ce il vezi doar dimineata? crezi ca vazindul doar dimineata o sa se indragosteasca de tine? trebuie sa gasesti un numitor comun care va poate apropia si poate nu o sa il mai vezi doar... dimineata! multumesc pentru timpul acordat!

| ViKaLoVe a răspuns:

As vrea sa/ti raspund dar, eu sunt Intr-o situatie mai dificila.Un baiat din clasa a 9 ma place,si eu il plac, dar e cu doi ani mai mare de cit mine.Si nici unul dintre noi nu are indrazneala sa faca primul pas... Prietenele imi spun sa astept, dar pe zi ce trce imi place tot mai mult de el. cred ca o sa fac eu primul pas pina cind nu va fi prea tirziu, ceea ce-ti propun si tie.Mult noroc!