| nicoleta_3386 a întrebat:

Ce sanse ai sa ramai gravida daca ai relati sexuale in timpul menstruatiei?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Teoretic: 0, dar
Practic: e un bun moment pentru infectare!

14 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sunt mici. Exista totusi. Depinde de cat de dispusa esti sa iti asumi riscul. Daca un copil nu ar fi o tragedie, poti juca ruleta ruseasca. Daca nu iti doresti un copil, prezervativ indiferent de data calendarului.

mlm
| mlm a răspuns:

Exista riscul sa ramai insarcinata si in timpul menstruatiei, cel mai bine este sa te protejezi, deoarece exista riscuri de transmitere cu microbi si bacterii.

mariana
| mariana a răspuns:

Sanse de a ramane gravida nu ai, pentru in aceea perioada nu se produce ovulatia, insa ai mari sanse sa provoci o hemoragie, ori sa te infectezi, asa cum ti s-a mai raspuns deja, insa actul sexual nu trebuie sa aiba loc decat daca ambii parteneri sunt pregatiti pentru acest lucru. Femeia in timpul ciclului menstrual trebuie sa aiba grija sa evite actul sexual in sine, pentru ca exista riscul de a ajunge intr-o situatie nedorita cu partenerul ei si acestuia din urma sa i se faca "greata", chiar daca el a insistat ca acel raport sa aiba loc. Opinia mea este ca noi femeile trebuie sa ne respectam intimitatea si C. M. este pana la urma un act de intimitate. Mai mult inca stiu ca, prin singerarea lunara, sunt eliminate o serie de toxine din organism si atunci, un act sexual in aceasta perioada are toate sansele sa te si imbolnaveasca, lucru care nu este de dorit.
Deci, preocuparea mare pentru tine nu trebuie sa fie sarcina ci, ocrotirea ta ca femeie si pentru a putea "functiona" in restul timpului in parametrii normali.

| LoryM22 a răspuns:

Daca actul sexual este neprotejat sau protejat necorespunzator, riscurile activitatii sexuale in perioada menstruatiei sunt identice cu cele din restul perioadei ciclului menstrual, cele obisnuite - sarcina nedorita si/sau infectie cu transmitere sexuala.

| cribus a răspuns:

Cum a spus si bula 0!

| mihaela_5361 a răspuns:

Foarte mici, dar există această posibilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai sanse mari dar ai sanse sa faci si hemoragie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mici. dar nu se stie niciodata sigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ar fi sa nu ramai dar am auzit de multe cazuricare au ramas unu dintre ele este mama mea a ramas in timpul menstrei. dar eu nu sunt de acord cu sex in timpul menstrei deoare ce in afara sarcini sunt si unele boli care se manifest atunci organismul tau trebuie sa se odihneasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt de acord a face sex in timpul menstrei in afara unei sarcini poti faci infectie sau altceva mai rau.In timpul menstrei organismul tau trebuie sa se odihneasca a.Ai mult mai multe zila sa faci dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O doamne iti multumesc ca ai pus intrebarea asta
si eu am facut chestia asta si imi era teamaa.

| nadia a răspuns:

Nici o sansa! daca vrei sa ramai insarcinata calculeaza asa:primele zece zile de cand iti vine ciclu este imposibil, urmatoarele 10 DA trebuie sa ai grija ca asta este perioada justa, iar urmatoarele zece iar este imposibil!