| Jorgibusn029 a întrebat:

Dacă faci sex în timpul menstruației poți rămâne gravida?
Cat la suta șanse sunt sa ramai gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poți, cu șanse mici, dar apreciabile.

| antoniaidk a răspuns:

La mine s-a rupt când eram in timpul menstruației și am luat pastila
Acuma poate am făcut rau sau bine, decât un copil mai bine efecte adverse

| Ionicaestecher123 a răspuns:

Dacă faci sex fără a utiliza metode contraceptive, poți rămâne însărcinată în orice moment în timpul ciclului menstrual, chiar și în timpul sau imediat după menstruație. De asemenea, poți rămâne însărcinată dacă nu ai avut niciodată o menstruație înainte, în timpul primei menstruații sau după prima dată când faci sex.
Aproximativ de 9% sunt șansele
Fundă?
Și încă ceva de ce ai vrea sa faci sex pe timpul menstruației?

| Wr3nch a răspuns (pentru Ionicaestecher123):

Pentru ca unii nu vor sa foloseasca prezervativ ''ca nu e comod'' sau anticonceptonale ca ''daca le fac rau'' asa ca folosesc tot felul de metode dubioase ca sa previna sarcina. Cum e sex la menstruatie, sa o scoti fix inainte sa sa ejaculezi, metoda calendarului, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionicaestecher123):

Ori ca metodă de contraceptie, împreună cu coitul întrerupt. Ori ca să pară că s-a rupt himenul.

| Ionicaestecher123 a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu știu cât de dubios poți să fii da faci sex la menstruație, nu cred că partenerul ei are o fantezie așa de scabroasă sau pur și simplu vrea sa vadă sânge pe penis când o scoate altfel nu îmi explic.