| anonim_4396 a întrebat:

Ce sanse sunt ca o fata sa mai fie virgina daca si-a bagat degetul in vagin si s-a slabit himenul?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este virgina pana la primul contact sexual cu un partener (oral, anal, vaginal sau masturbare reciproca).

| catthshshshs a răspuns:

Himenul nu se slabeste, el ori se rupe ori nu! Este virgina daca nu a curs sange.

| Dizzydizz a răspuns:

Cat timp nu a curs sange e ok

| User a răspuns:

Ne inviti la botez?

| Ea12345 a răspuns:

100%. atata timp nu a avut contact sexual cu un baiat, e virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte interesante raspunsurile_Virginitatea este, de fapt, o stare de spirit. Tu stabilesti cand organismul este pregatit pentru inceperea vietii sexuale, virginitatea nu se reduce doar la starea in care se afla himenul. Din acest considerent, in randul tinerilor variaza foarte mult varsta primul act sexual.

Ginecologul este singurul care poate stabili cu maxima precizie daca himenul a fost rupt sau nu.