| anonim_4396 a întrebat:

Unde se mai exact himenul? Mi-am bagat varful degetului in vagin si acum ma tem ca nu mai sunt virgina. Mai sunt virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Himenul este situat chiar la intrarea in vagin, practic la nivelul "pasaricii" sau la cel mult 0, 5 -1, 0 cm in vagin. Himenul este prevazut cu 1 sau mai multe orificii/gaurele prin care poate iesi/se elimina menstra in timpul sangerarii lunare adica la menstruatie. In mod absolut sigur, tu ti-ai introdus degetul in vagin/p***a prin acea gaurica. Daca introduci in vagin un degetul sau un obiect inseamna ca te masturbezi deci nu faci sex si din acest motiv esti si vei ramane in continuare virgina. Iti vei pierde virginitatea doar in momentul in care vei intretine primul contact sexual cu un barbat si acesta isi va introduce penisul in vaginul tau. Pana atunci vei ramane virgina chiar daca te vei masturba. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauat pe internet "tipui de himen" si uita-te la poze, asa vei intelege ca poti avea un himen cu deschidere mai mare, de aceea ti-ai putut baga degetele inauntru, dar nu te-ai dezvirginat si nu a curs sange.
Totusi, evita sa mai bagi degetele aoclo, ca te poti ranii, te poti infecta sau iti poti rupe himenul.

http://www.i-medic.ro/......-himenului

| Andra2001CG a răspuns:

Nu, nu a curs sange. Am bagat doar varful. multumesc de sfaturi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andra2001CG):

Deci, ce ai bagat in pasarica, de a avut varf?

| Minovi_Flora_2000 a răspuns (pentru Violleta2022):

Degetul, desteapt-o

| Minovi_Flora_2000 a răspuns:

Tia iesit sange?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Minovi_Flora_2000):

Dupa a ta parere oare ce ar fi putut insemna/reprezenta o eventuala sangerare in cazul in care s-ar fi produs asa ceva? Nu de alta dar m-ai facut curios. big grin

| Minovi_Flora_2000 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

De exemplu eu cand m-am dezvirginat a curs sange

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Minovi_Flora_2000):

Ti-a curs sange in momentul in care te-ai DEFLORAT. Vei fi DEZVIRGINATA doar in momentul in care vei fi penetrata cu un penis real barbatesc (nu si penis artificial). Pana atunci esti o VIRGINA DEFLORATA.

| PlasadeVise a răspuns:

Nu are nici o problema.Degetul e prea subțire ca sa pățești ceva.