| anonim_4396 a întrebat:

Ce sanse sunt de a ramane insarcinata daca am avut contact sexual in timpul menstruatiei si dupa 2 zile de la terminarea menstruatiei, fara sa ejaculeze in mine?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu foarte mari, probabil cam de 2-3%. Conteaza ziua in care ai contact sexual numarand din prima zi de sangerare, nu de la terminarea menstruatiei, cele mai sigure fiind primele 5.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu ai nici o sansa sa ramai gravida, chiar daca exista un contact sexual normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce intrebare...cati ani ai 12?

| toldo a răspuns:

Sansele ar fi de 3%iar la ultima cred ca ar trebui sa folosesti prezervativ chiar daca nu ejaculeaza pentru.ca ceva tot ramane acolo din milioanele de spermatozoizi...