| anonim_4396 a întrebat:

Daca am contact sexual in timpul menstruatiei ce sanse sunt sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| bubu_7778 a răspuns:

Sansele sunt destul de mici mai ales daca ai o menstruatie regulata, insa te poti alege cu o infectie de mai toata frumusetea si asta nu pentru ca partenerul tau ar putea avea ceva ci pentru ca in acele zile, apartul genital este ff sensibil si expus la riscuri cum ar fi infectiile cu candida sau infectiile urinare

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mici... sau minime

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, da chiar si in timpul menstruatiei poti ramane insarcinata, atunci riscul de-a ramane insarcinata este mai mare.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu stiu, cred ca este mai putin probabil sa ramai gravida. Ovulatia apare la mijlocul fiecarui ciclu menstrual dar poate aparea mai devreme sub influenta unor factori negativi: depresie, malnutritie si boala. Presupun ca nu e cazul si poti sa stai linistita... Oricum iti recomanda alte metode contraceptive. Iti dau o adresa unde poti afla cum iti calculezi perioada fertila. citeste mai mult aici
http://www.calmens.ro/ovulatia.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ovulul nu a fost fecundat uterul se pregateste pentru o noua sarcina,"curatarea " uterului pentru o noua etapa reprezinta menstra, in acest timp sangeram dar nu avem garantia ca un alt ovul nu este deja preparat, sansele sunt destul de mari, un test te ajuta sa stii daca esti sau nu insarcinata, cele din noua generatie iti pot"spune" daca esti sau nu chiar la cateva ore dupa act

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Riscul este minim... exista sanse de a ramane insarcinata dar foarte mici...depinde si de fata daca aceasta ajunge la orgasm, iar baiatul ejaculeaza inauntru...