| laur112 a întrebat:

Ce sanse sunt sa ramana insarcinata daca m-am scapat in ea?

Răspuns Câştigător
| Micuta55 a răspuns:

Depinde de perioada in care era fata, daca era in perioada ovulatiei mai ales in ziua a 14-a (daca ciclu dureaza 28 zile) este 100 % garantat ca va ramine. Uite sfatul meu nu sta si posta pe TPU intrebari de genul, noi n-o sa constatam cu exactitate daca e insarcinata fata sau daca nu. Cumparati un test de sarcina si faceti-l dupa citeva zile de la intirzierea menstrei. Daca nu sunteti siguri ca o sa puteti face testul, dar instructiunea este si nu e atit de greu, pai mergeti la un ginecolog, nu are importanta ce virsta aveti, mergeti la un medic specialist. Si nu uitati aceasta in cazul daca intirzie ciclu, daca vine tot normal, nu aveti de ce sa va speriati, pentru ca fata nu a fost in perioada fertila si totul e ok. Cautati pe net calendarul fertilitatii sau mai exact tine adresa >> http://www.stilfeminin.ro/woman/
si completezi tot ce trebuie acolo, dar aceasta in cazul cind ciclul tine 28 zile (asta inseamna 1 zi de cind i s-a inceput ciclul pina in prima zi cind se incepe ciclul al doilea- perioada data). Multa bafta si nu va mai jucati cu focul. Prezervative sunt...

14 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Destul de mari. Daca nu esti steril si nici ea nu are probleme de acest gen... sunt sanse de 90% sa ramana insarcinata.

| buzeduulci a răspuns:

130%hee hee

E foarte posibil sa fie gravida! Vom avea un nepoteeeel!

| grab a răspuns (pentru buzeduulci):

Buzedulci, ziceai ca ai probleme cu biochimia, vad ca le cam stii pe astea happy

Pentru omu cu intrebarea, raspund cu alta intrebare: La cate zile dupa eveniment vine postarea ta? Daca e in primele 3 zile apeleaza cu incredere la "pilula de a doua zi".
Altfel... cine-i nascut in Februarie, hai sus, hai sus, hai sus laughing

| laur112 explică (pentru grab):

O saptamana sad

| ywar a răspuns (pentru grab):

Nu omule martie! mi-a placut asta...

| buzeduulci a răspuns (pentru grab):

laughing)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte mari

| Fatamuntilor a răspuns:

Sanse foarte mari daca se afla in perioada fertila!

| grab a răspuns:

Ai bani sa cumperi un test de sarcina sau doua? Macar stii o treaba si va pregatiti din timp lista de invitati la botez.

| laur112 explică (pentru grab):

Nu e problema de bani o pun sa faca testul sa, stau fara griji tongue

| Hαppiηеss a răspuns:

Evident ca sunt sanse foarte mari...imi pare rau ca te dezamagesc dar...pe copii nu ii aduce barzaa omule!

| JeffRider93 a răspuns:

Te-ai scapat in ea=fata e insarcinata=copil happy sper ca te-am ajutat.

| miauumiauuu a răspuns:

Eu nu am inteles exact. Te-ai scapat adica ai ejaculat, sau ai urinat in ea? E mai des folosita expresia cand te referi la urinat...

| laur112 explică (pentru miauumiauuu):

Normal ca am ejaculat laughing) esti nebun si u laughing)