| maryy a întrebat:

Ce se ascunde in sufletul persoanelor care nu mai cred in dragostea adevarata? Credeti ca daca v-a ranit cineva, merita sa suferiti toata viata in intunericul singuratatii?

Răspuns Câştigător
| melyyy a răspuns:

Nu merita sa suferi toata viata pentru o persoana careia nu-i pasa de tine!
Ce se ascunde in sufletul lor? ei bine iti pot spune ce se ascundea in sufletul meu pentru ca si eu fac parte din acele persoanewinking
:
teama de a mai iubii, deoarece imi este foarte frica sa se se repete aceeasi poveste!
neincrederea in mine insami, nu mai am capacitatea de a crede in mine dar in alta persoana.
refugierea in jocurile prostesti si copilaresti de mult uitate
apropierea de prietenele vechi
dorinta de a crea un scut in jurul propiei persoane
negararea ca mai exista iubirea pe pamant! daca eu nu's fericita nimeni nu ar trebui sa fie
cam asta mi s-a intamplat mie... acum difera de la caz la cazwinking

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Tristete si dezamagire.Nu.

| unnimeni a răspuns:

Neincredere in persoanele de sexul opus.
Suferim un timp, toata viata e gresit spus.
Acum depinde de fiecare, de povestea de dragoste a fiecaruia si de motivele despartirii.
Ce sa facem asa e cu dragostea mereu vor fi clipe frumoase si momente dezamagitoare, important e sa stim sa trecem peste...
Iubiti-va mult!

| Angelofdemon a răspuns:

Buna
Atunci pe moment oricine sufera deoare ori se oftica ori i-a fost ranit orgoliu, a fost prea mult timp cu persoana aia si sa obisnuit cu cineva.
Nimeni nu poate sti ce e in sufletul fiecarei persoane ranite.happy
Daca ai un prieten parinte frate/sora care te poate consola si iit poate fii alaturi in momentele alea cu sfaturi si incurajari e perfect :*! persoana va uita cu greu dar in inima daca a iubit va fi o rana care o va sensibiliza un timp.
Si daca persoana aia a fost ranita ani in sir o sa ii fie frica sa mai iubeasca si poate ca din experiente a invat ceva si va fi mai atent/a.happy
parerea mea.happy
te puup pa-pa
funda?

| ankadella a răspuns:

Eu nu am prieteni, iubit.mama nu ma baga in seama... ma simt singura. din cauza asta am vrt s ma suicid si s plec de. acasa s m fac emo. e ft greu straight face. am doar 13 ani dar nu prea vreau s traiesc.

| tweety_8071 a răspuns:

Iti spun din propria mea experienta.
in suflet se ascunde un fel de incapacitate de a mai iubi,teama, furie si neincredere in sexul opus
sunt persoana marcate pe viata care dintr-o dezamagire nu mai pot iubi oricat ar incercastraight face
e o teama de implicarea sentimentala care te impiedica sa mai iubesti o persoana, atunci iti bati joc de toti ceilalti ...care probabil te iubescsad

| DeeDee_1845 a răspuns:

E greu de spus...Totusi cred ca in sufletul acestor persoane este durere, dar si frica de a mai spera in alta iubire/de a mai avea asteptari.Nu se pune problema daca merita sau nu sa suferi, dar depinde de fiecare om cum este si cum poate sa treaca peste tristete.Persoanele de acest gen sunt precaute, si iau masuri pentru a nu se mai repeta prin ce'au trecut si implicit pentru a nu mai suferi.De obicei nu se arunca in relatii pasagerelaughing...dar uneori incearca sa'i raneasca pe ceilalti asa cum au fost si ei/ele raniti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se ascunde o mare tristete. Daca ne-a ranit cineva, ridicam capul si mergem inainte. Desi e greu.Era un citat :Ar trebui să se pună un grătar la intrarea în orice suflet. Ca să nu se bage nimeni în el cu cuţitul.