| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca 2 luni nu imi vine ciclu? inseamna ca sunt insarcinata?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca poti fi insarcinata sau, mai grav, sa ai o dereglare hormonala severa. Luni dimineata fa-ti un test de sarcina si apoi, urgent, la ginecolog. Nu e deloc de amanat, genul asta de probleme pot fi tratabile la inceput, iar pe parcurs se agraveaza progresiv pana ajung sa necesite interventii chirurgicale mutilante sau sa lase sechele permanente.

| monyk a răspuns:

Buna, daca ai facut sex neprotejat se poate... dar se poate sa fie din cauza unei raceli sau a unei dereglari hormonale, si mi-e mi-a intarziat 2 luni, apoi mi-a venithappy

| Cryssy a răspuns:

Pai draga mea...trebuie sa te gandesti daca ai avut vreun contact sexual in acest timphee hee...si daca v-ati protejat... daca nu poate este neregulat... daca vrei neaparat poti sa te duci la ginecolog.winking

| MM a răspuns:

Posibil.Sau poate ai o dereglare hormonala. Fa-ti un test de sarcina ca sa scapi de dubii.

| Mixed a răspuns:

E posibil sa fie o sarcina daca ai facut sex neprotejat... dar poate fi si o dereglare hormonala... mie nu mi-a venit 4 luni... dar era de fapt o dereglare...happy bine, ca nu aveam cum sa fiu insarcinata... dar asta e ca exemplu ...ar trebui sa faci un test de sarcina. eventual 2 .ca sa fii sigura... apoi sa mergi la ginecolog ...pentru ca daca e o dereglare ...ai putea avea probleme...
bafta :*

| ahaaaaaaa a răspuns:

Ce intrebare! Fa-ti un test de sarcina intai! Am patit si eu sa imi intarzie o luna, dar 2 nu! Daca nu esti gravida mergi un medic ginecolog. E simplu.

| versavia a răspuns:

Poate ca da poate ca nu. ti se poate trage de la hormoni, testele de sarcina dau raspunsuri la multe intrebarii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Intră în discuție o sarcină dacă a existat cel puțin un contact sexual neprotejat în perioada de ovulație a partenerei. Un test de sarcină și interpretarea rezultatului: o liniuță (rezultat negativ, nu este o sarcină instalată), două liniuțe (rezultat pozitiv, este prezentă o sarcină).
Altă posibilitate poate fi o dereglare hormonale, o răceală, stres, un chist ovarian, etc.
Un consult medical de specialitate poate răspunde exact nevoii tale: ginecolog, endocrinolog, ecograf intravaginal, testul Papa Nicolau, analize de sânge.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am ramas insarcinata si 2 luni de sarcina dar imi vine peste sarcina ciclu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce se intampla daca 7 zile ciclul ma intarzie, cu toate ca testul este negativ.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am si eu o intrebare:mi-a intarziat ciclul o luna si zece zile, pot sa viu insarcinata si am facut sex neprotejata

| andrutza_1639 a răspuns:

Buna, depinde daca ai intretinut rel sexuale sar pute dar daca nu poate din cauza organismului...

| bebelus_3991 a răspuns:

Depinde nu in toate cazurile pentru ca daca nu ti-a venit doua luni inseamna ca ori ai o dereclare la urina si la hormonii vaginali eu te-as sfatui ca daca nu ti-a venit 2 luni sa mananci sanatos si sa ai grija cu igiena iar mai bine ca sa scapi de dupii cu sarcina fa-ti un test de sarcina (si asa scapi de dubii):*:X

| Sergiu_Racean_2002 a răspuns:

Buna am si eu o intrebare din ce cauza imi vine menstruatia tot la 2 luni adica oluna imi vine si una nu

| Princessita_Deea_1990 a răspuns:

Am si eu o intrebare daca nu am avut un contact si prima oara a venit pe 19.01. 2013 de ce a intarziat nu inteleg ce se poate intampla?