| claudia_9354 a întrebat:

Daca luna asta imi vine ciclu inseamna ca nu sunt insarcinata
si ce anticonceptionale as putea sa iau ca sa nu raman?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca luna asta ai o sangerare care imita menstruatia, ai putea fi sau nu insarcinata. Iti faci frumos un test de sarcina in prima zi de sangerare si apoi te duci urgent la ginecolog. Numai el iti poate recomanda anticonceptionale, ca nu sunt mentosane.

| psiholoaga a răspuns:

Nu neaparat. Exista cazuri in care menstruatia vine peste sarcina. Anticonceptionalele ti le prescrie ginecologul, in urma unui consult, fiindca fiecare organism e diferit, iar ce functioneaza pentru o persoana tie s-ar putea sa nu iti faca bine.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca iti vine ciclu luna asta nu inseamna neaparat ca nu esti insarcinata. Daca ai avut acte sexuale neprotejate ar fi mai bine sa iti faci un test de sarcina. Iar anticonceptionalele ti le prescrie medicul.

| cioko19 a răspuns:

Daca chiar vrei sa fi sigura ca nu esti insarcinata, ia-ti un test de sarcina.
Anticonceptionalele sub nici o forma nu le lua doar asa tu. prima data du-te si consulta un ginecolog, el ti le va prescrie.
:*

| danutza a răspuns:

Nu le lua dupa ureche du-te la un ginecolog sa ti-le recomande si ca sa fi sigura fa un test de sarcina happy

Bafta happy

| patricia_1074 a răspuns:

In caz ca nu ai ramas insarcinata deja...pe viitor ai putea sa iei TRI-RE-GOL!

| nycol a răspuns:

Poti fii insarcinata si sa ai si ciclu. o ruda de-a mea a avut ciclu regulat timp de 3 luni pe timpul sarcinii. ia un test de sarcina ca sa nu ai dubii sau du-te la un medic cel mai sigur.anticonceptionalele ti le va recomanda doctorul.nu e bine sa le iei din auzite pentru ca pot aparea complicatii.(eu folosesc marvelone 28 si sunt mai mult decat multumita de el)