| AceaFată245657 a întrebat:

Ce se intampla daca imi încep viata sexuala mai devreme?
Am auzit ca daca imi încep viata sexuala mai devreme o sa ma fac imensă (grasă), o sa am probleme cu ovarele si ca nu mai pot face copii.

Răspuns Câştigător
| UnSimpluBăiatCurios3 a răspuns:

Aici este alegerea ta,dacă dorești,o poți începe mai rapid,evoluând în relația cu partenerul. De ovare am tot auzit,doar că,cu ele ajungi in operația doar intr-un punct în care tu,deja ai exagerat, iar aberația cu îngrășatul nu e adevărată, mereu aud fel de fel de chestii, doar că nu prin actul sexual te îngrași, dar după actul sexual trebuie sa te alimentezi corect. Sper că te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Minciuni. Chiar credeai prostiile astea? Mai ales ca ai 20 de ani si ar trebui sa gandesti matur.

| Adry05 a răspuns:

Unde ai mai auzit si prostiile astea...

| corbulalbrosu a răspuns:

Informatiile detinute de tine sunt complet false, gresite si eronate. Este singurul raspunsul CORECT care poate fi oferit aceastei intrebari. Bineinteles cu conditia de a nu fi o minora de 13-14 ani. big grin Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Asa te-au mintit parintii? big grin
Nu zice nimeni ca e ok sa iti incepi viata sexuala prea devreme, dar nici ce ai auzit tu nu e adevarat.

| Andreeush a răspuns:

Astea sunt prostii.
Dacă îți începi viața sexuală mai devreme e decizia ta.
Nu te vei îngrașa și nici nu vei avea probleme cu ovarele dacă faci sex.
Sunt fete care rămân însărcinate la 13-14 ani, deci e total greșit să crezi că nu poți face copii dacă îți începi viața sexuală mai devreme.
Important este să ai grijă, să te gândești bine pentru a nu regreta mai târziu și cel mai important să te protejezi.