| anonim_4396 a întrebat:

E prea devreme pentru organism sa imi incep viata sexuala la 16 ani?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, prea devreme, mai ales daca esti fata.

| Malvina24 a răspuns:

Eu mi-am inceput viata sexuala la 17 ani si intr-un fel imi pare rau(deoarece am avut niste infectii)a fost frumos si inca este dar eu n-am avut pe nimeni sa-mi dea un sfat! imi iubesc prietenul si de asta am facut acest lucru! eu ti-as spune sa mai astepti(va fi super mai tarziu, vei fi apreciata si vei gandi mai altfel, te vei proteja mereu asa cum trebuie cu toate ca sunt convinsa ca probabil stii deja(se tot vb peste tot de metode contraceptive) insa ar fi rau sa postezi intr-o zi o intrebare pe TPU ceva de genu'' oare sunt gravida daca?'' bafta multa cu hotararea ta!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da.

| HBK a răspuns:

Asteptarea nu a omorat pe nimeni.Nu pierzi "trenul" daca incerci acumwinking

| madalina_8123 a răspuns:

Te-as sfatui sa mai astepti, asa cum au spus-o si altii. 16 ani e chiar prea devreme. Stiu ca vezi multe in filme...ca se poarta...etc. Dar, cand iti incepi viata sexuala, trebuie sa fii capabila sa-ti asumi si anumite riscuri, incepand de la BTS, sarcina si altele. Peste vreo cativa ani vei fi pregatita si pentru asa si atunci vei stii ce e si cum se face sexul "corect" incat sa te bucuri si tu de el si sa nu te expui riscurilor. Pana atunci te poti documenta. Asta nu face rau nimanui happy

| alexxa18 a răspuns:

Pai depinde de organismul tau. Dar intr'adevar pentru tine este cam devreme happy

Răspuns utilizator avertizat
| pelu a răspuns:

Nu nu e devreme. cu cat trec mai repede ani. cu atat te va dorea mai mult happy e alegerea ta happy

| SlobodLaGura a răspuns:

Nu, nu neaparat, dar nu incurajam minorii la actiuni despre care nu sunt bine documentati!

| ionika a răspuns:

Pentru organism este un pic cam rau dar eu zic sa mai astepti pana la varsta de 18 ani! crede-ma este prea din timp sa faci asta o sa ai timp destul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am facut+o la 14 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! la 17-18 cam asa

| gabioni a răspuns:

Cam pe 17 ani ar fi mai bine dar daca te simti pregatita cu adevarat, depinde de tine

| robi1121 a răspuns:

Pentru corpul tau este devreme fiindca daca o sa iti placa o sa vrei tot mai mult tot mai mult ca niste droguri si cand iti vei da seama va fi prea tarziu mai asteapta ca ai destul timppp