| rrRaluKKaaA a întrebat:

Daca imi incep viata sexuala devreme si corpul meu nu este pregatit s-ar putea sa nu mai am copii sau sa ma imbolnavesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Riscul tau de a face cancer de col uterin va creste de 9-10 ori si s-ar putea ca pana la varsta la care vei vrea copii sa fi fost deja nevoita sa faci operatii de indepartare a colului uterin si sa nu mai poti purta o sarcina. varsta minima permisa medical este 17 ani si jumatate.

| mona a răspuns:

Posibil sa se intample si asta, nu se stie niciodata...

| Dariusuu a răspuns:

Să nu te grăbești, vei regreta foarte mult mai târziu.

Să ai grijă de tine.

| xanderblackx a răspuns:

Da, sigur... o sa-ti curga nasu'. ce intrebari sunt astea mai copii? de ce pui astfel de intrebari cand ar trebui sa te intereseze cu totul altceva, pentru ca se observa destul de clar ca nu esti pregatita sa ai o discutie de genul mai ales sa-ti incepi viata sexuala. tine-te de scoala, invata cate ceva despre corpul tau si al barbatului, filtreaza putin informatiile, mai documenteaza-te si-ai sa-ti raspunzi singurica...

| lex79 a răspuns:

De ce să te grăbeşti? (Nu este o întrebare retorică, chiar vreau să ştiu care sunt motivele pentru care vrei să faci sex.)

| xAle a răspuns:

Daca iti incepi viata sexuala mai ``Devreme`` e posibil sa ai urmari psihice.

| AndreKissYOU a răspuns:

Ma fato, tu cati ani ai?

| MihaiElenaP a răspuns:

Intr-adevar sexul devreme ar putea avea repercursiuni mai tarziu in timp pentru o femeie dar important si vital este sa stii cum o faci nu de cate ori si mai ales sa ai grija de bolile grave cu transmitere sexuala.

| CelesteBridgit990 a răspuns:

Nu, Nu o sa te imbolnavesti...deja ai boala prostiei straight face!

| DoghyKryss a răspuns:

Exclus acest lucru! Acum depinde ce inseamna la tine "devreme"

| rrRaluKKaaA explică:

Eu vorbesc serioslaughing) sunt mai paranoica de felul meutongue