| DragosMarve09 a întrebat:

Ce se intampla daca o persoana nu vrea sa faca sex? Ma refer la persoanele cu probleme speciale de pilda nu mai raspunde organismul la aceasta parte?
Nu ma pricep la cazuri de genul dar sunt foarte curios cum e treaba la ei cu sexul
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| iChristiaN47 a răspuns:

O persoană poate fi asexuală, adică nu simte atracție față de o persoană fie băiat / fată. O problemă medicală care nu permite relațiile sexuale, în marea parte a cazurilor duc la dezechilibre psiho-emoționale, depresii, ș.a.m.d.

Dacă este administrat un tratament potrivit pentru a nu simți nevoie, atunci se pot evita problemele în plus. Da, se poate să ai o problemă precum impotenta, lipsa de o erecție sau poate o problemă ce ține de partea urologistică sau o problemă a penisului, există posibilitatea de a iți dori să faci sex dar fizic să nu poți.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Nu face, se abține sau nu simt nevoia
Sunt și oameni sănătoși care nu fac sex fiindcă nu simt atracție
Aia sunt asexualii