| yuP a întrebat:

Ce semnificatie are pentru voi dragostea?

Răspuns Câştigător
| iLexii a răspuns:

Dragostea este sentimentul cel mai frumos care poate fi exprimat de doua persoane,la inceput e mica apoi creste,devine din ce in ce mai mare. Dragostea inseamna pretuire,respect, adevar, cooperativitate si comunicare. Dragostea inseamna sa traiesti viata celuilalt :X:X Nu se poate explica happy Ea se simte happy Fundoi? big grin

2 răspunsuri:
| davidtraistaru a răspuns:

Corinteni 1 cap 13 4. Dragostea îndelung rabdă; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieşte, nu se laudă, nu se trufeşte.
5. Dragostea nu se poartă cu necuviinţă, nu caută ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeşte răul.
6. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr.
7. Toate le suferă, toate le crede, toate le nădăjduieşte, toate le rabdă.
8. Dragostea nu cade niciodată. Cât despre proorocii - se vor desfiinţa; darul limbilor va înceta; ştiinţa se va sfârşi; 9. Pentru că în parte cunoaştem şi în parte proorocim.

| Andreyuyu a răspuns:

Dragostea este un sentiment extraordinar pe care il simti cand esti apropiat de o persoana ea semnifica armonie si intelegere intre indragostiti.Dar de multe ori e confudata cred ca sti atunci cand vezi pe cineva si iti place de el multi cred pe moment ca sau indragostit dar nu e asa dragostea adevarata apare dupa ce cunosti acea persoana si incepi sa vorbesti cu ea adica peste un timp. Sper ca te-am ajutat. Succes.