| Allexandraaa a întrebat:

Ce simptome sunt cand iei o boala cu transmitere sexuala? [ nu conteaza care din ele]. Simptomele apar in timp sau dupa cateva ore/zile? [Daca imi explicati doar 1 va rog sa imi spuneti si numele bolilaughing. ] Multumesc:*.

Răspuns Câştigător
| DroGhy a răspuns:

Simptomele nu le ai imediat.
Spre exemplu la virusul HIV care provoaca boala numita SIDA, nu sunt deloc simptome.
Sunt si 2 tipuri de boli cu transmitere sexuala, Adica boli Majore si minore:

Majore: Sida, Hepatita b, Gonoreea, sifilisul etc
Minore: Herpes Genital, scabia, pediculoza

Cel mai bine este sa consulti un medic pentru un set intreg de analize, nu sa astepti sa primesti semne de la boli. Multa Sanatate!

1 răspuns:
| Allexandraaa explică:

Stai linistit ca nu am nimic [ sunt virgina, am 14 ani ]. Dar vroiam sa ma inteeresez... multa luma vorbeste de asta, stiu cum se pot lua aceste boli dar nu cunosc simptomele [ dureri. thinking etc ] de aia intrebam. Multumesc oricumkiss.