| LittleRose a întrebat:

Ce simte un baiat pentru prietena lui cu care se vede zilnic,vorbesc mult la telefon si prin mesaje atunci cand nu se vad sau inainte si dupa ce se intalnesc, un baiat gelos, caruia ii e frica sa o lase sa iasa fara el? Parintii celor doi stiu de relatia lor. Baiatul stie ca fata tine la el.El spune ca e singura fata la care tine si la care a tinut.Relatiile lui au durat maxim o luna.Cu toate acestea el ii spune fetei ca vrea sa se culce cu ea, asigurand-o ca nu doar asta vrea de la ea. Fata este virgina si el stie, si mai stie si faptul ca e cuminte si foarte sensibila. Ce vrea de fapt de la ea? E totul un teatru sau e sincer cu ea? Fundita+vot!

8 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Inseamna ca esti naiva si in curand vei ajunge un nume pe lista lui de "initiate"

| Keyko a răspuns:

Poate fi sincer sau nu. O trateaza bine? E gingas cu ea? De cat timp e cu ea? Totusi faptul ca vb mult si e gelos inseamna ca chiar o place. Poate stie sa aprecieze virginitatea si puritatea nu ca alti pampalai din ziua de azi. ma intriga faptul ca i a spus direct ca vrea sex. daca parintii lor stiu de relatia asta inseamna ca poate el chiar tine la ea. nu poti stii ce e in mintea cuiva. daca e sincer atunci este dragastos cu ea deoarece nu prea mai intalnesti fete asa si poate nu vrea sa o foloseasca drept trofeu, dar daca e gelos tot timpul si nu e dragut cu ea inseamna ca e un mincinos!

| adrykiba a răspuns:

Aici nu ne putem da seama exact. Daca tine asa mult contact prin mesaje, telefon etc. poate insemna ori ca o iubeste ori ca ca creada ea ca ii iubita sa ii pice in plasa. Fata ar trebui sa il studieeze mai bine reactiile, si sa il mai tina pe uscat. Daca asteapta o iubeste, daca se enerveaza ca nu primeste nimic atunci este clar.sunt mii si mii de metode in care baiatu te face sa crezi ca esti luna si soarele pana obtine ce vrea... oricum nu vorbele conteaza alea sunt in vant, faptele conteaza si reactiile.

| h3r a răspuns:

Asta e relatia ta, corect?
Draga mea, toti o sa-ti propuna sa te culci cu ei, de tine depinde daca o sa accepti sau nu. Daca ei vor intelege si vor ramane langa tine si nu te vor presa, atunci au sentimente de iubire si de respect pentru tine.
Asa ar trebui sa fie si cu actualul.
( Vorbesc ca si cum ti-as spune tie, referitor la relatia ta)
Deci, cand o sa-ti mai propuna sa iti incepi viata sexuala cu el, va trebui sa discutati serios! Daca tu crezi ca esti pregatita pentru aceasta etapa, fiind destul de matura si constienta, avand si varsta necesara, atunci da... poti sa accepti. Insa daca simti timiditate si nesiguranta, atunci sfatul meu este sa nu te grabesti, pentru ca vei avea timp si pentru altele pe parcurs, poate chiar cu el.
Gandeste-te serios, nu te lasa influentata de el chiar daca iti spune ca te iubeste, te iubeste atunci cand o sa te astepte, o sa te respecte si sa nu o sa faca urat pentru acest refuz!

Take care, sper sa alegi ceva pentru binele tau!

| Cosmotel a răspuns:

Depinde de multi factori. De cat timp sunt impreuna? De ce relatiile lui durau maxim o luna? Facea treaba cu ele cum vrea sa faca si cu tine si apoi le lasa? Nu suntem noi in masura sa stim ce simte baiatul pentru fata dar daca fata isi pune intrebari de genul, poate ca ar trebui sa mearga pe instinct ca ceva nu-i in regula.

| soriinaa a răspuns:

Incredibil, parca eu am scris. Deci jur, exact exact la fel a fost si la mine. Nu stiu cum e prietenul tau, dar iti pot spune din propria experienta sa nu cedezi prea usor. Nu stiu de cat timp sunteti voi impreuna, nici cati ani aveti, dar exact ceea ce spui tu aici, cu toate amanuntele m-i s-a intamplat si mie, cand aveam aprox 5 luni de relatie. Acum suntem de un an si ceva impreuna si inca nu am facut-o. Deci crede-ma ca daca el chiar te iubeste si tot ce iti zice e adevarat, o sa vezi ca te asteapta cat ai tu nevoie, si se comporta cu tine la fel de frumos si te iubeste la fel de mult si daca nu te culci cu el. Nimeni nu il cunoaste pe el mai bine ca tine, si nimeni nu-ti poate spune ce simte el pentru tine. Tu singura trebuie sa stii, sa-ti dai seama. Dar nu ceda si nu fa lucrul asta, decat atunci cand te simti pregatita, altfel, vei regreta. Baftaa;*

| MadaPhuu a răspuns:

Daca zici ca relatiile au durat doar o luna si ca ii cere sa se culce cu ea este clar ca doar se folloseste. I-as sugera sa il lese balta pe acel baiat pentru ca datorita lui ii va fi greu sa se increada in alt baiat plus ca ii va fi si frica sa isi continue viata sexuala. Fata trebuie sa termine orice tangenta cu el, pentru ca va avea de suferit foarte mult, si o spun pentru ca asta ii s-a intamplat unei prietene. Si la final toata lumea o va crede cur*a si toti baietii vor stii ca o duc usor cu zaharelul si alte chestii din astea.
p.s: nu trebuie sa imi dai fundiza daca nu doresti, imi este de ajuns faptul ca te ajut happy

| antropofob a răspuns:

îmî pare rău să te anunţ dar e clar că nu vrea decât futai big grin