| AnonimaFrumoasamuah a întrebat:

Vorbesc cu un baiat, el avea iubita si si a lasat o pentru mine. Inainte vorbeam, dar nu foarte des, acum ma suna foarte des, imi vorbeste frumos, ma alinta, spune ca ma adora. Eu sunt virgina si el stie asta, nu mi-a cerut s o fac cu el, mi-a zis ca vrea sa fiu eu pregatita, e atent cu mine si mi-a zis ca vrea sa ma duc la el acasa sa i cunosc parintii. A zis ca vrea sa fiu toata lumea lui, daca vrea sa **** gaseste el una, nu e problema, dar el tine mult la mine, ca sunt cuminte si are incredere in mine, ca s-a saturat de panarame, vrea o fata de care stie ca n.a fost cu toti si nici n.o sa fie. La inceput am crezut ca vrea doar sa ma fraiereasca sa ma ****. Acum nu stiu ce sa mai zic, s-a atasat mult de mine si eu de el, a zis ca n.o sa ma lase niciodata, ca o sa fim impreuna mereu, ca ales sa fie cu mine si s o lase pe aia, merge cu mine pana la capat. Spune ca sunt nevasta lui si ca nu mai cauta alta.Voi ce spuneti? Dati mi un sfat, fara misto.

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Mie mi se pare limbaj de bagabont, care se crede mare imbarligator, dar e doar un meltean. Cum sa-ti spuna ceva de genul "e ok daca nu poti face sex cu mine deocamdata, pentru ca daca vreau sa **** gasesc eu una"?! Chiar nu ti s-a parut odioasa replica asta?

| Vvistula a răspuns:

Fugi cat mai poti!

| AnonimaFrumoasamuah explică (pentru Vvistula):

De ce

| Vvistula a răspuns (pentru AnonimaFrumoasamuah):

Isi bate joc de tine

| mihai69 a răspuns:

Ce sfat putem să dăm?!? Doar tu îl cunoști. Cu adevărat, sau nu - greu de spus, dacă nici tu nu îți dai seama.
Oricum, prudența n-a făcut niciodată victime. Dimpotrivă.
Deci, ai grijă și pe mai departe. Nu te avânta, și nu face lucruri pe care nu le-ai face cu altcineva decât cu soțul tău. Sau cu alte rude apropiate.

| Clausd10 a răspuns:

Ma indoiesc sincer ca ar avea sentimente curate pentru tine. Niciodata, dar niciodata un baiat care iubeste o fata nu ii va spune acesteia ca daca vrea sa... gaseste el una. NICIODATA! Parerea mea este ca el asteapta momentul cand te va face sa tii atat de mult la el, incat ii vei ceda. Ca apoi sa se poata lauda ca a fost primul. Si nu e corect din partea lui. Incearca sa ii spui cumva ca nu crezi ca vei fi pregatita pentru sex pana pe la o anumita varsta. Daca in momentele voastre mai romantice indrazneste el mai mult, incearca sa te retragi, sa vezi cum reactioneaza. Daca se enerveaza, sau iti reproseaza vreo ceva... iesi din relatie. Asta e scopul lui. Sa fie el primul. Si in acest caz, nu te merita. Un baiat care iubeste cu adevarat nu insista, asteapta pana cand fata da semnale clare ca vrea si ca este pregatita. Succes!

| Ionut_Marian_1991 a răspuns:

Fugi cat poti

| bubudulce33 a răspuns:

Nu te lasa manipulata. Daca tu nu esti pregatita, atunci nu o face!