| RAY a întrebat:

Ce simti asa la prima vedere cand o vezi sincer?

https://ibb.co/rtNp7Jh

35 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E femeie?

| LoveSleep a răspuns:

E blonda, fix cum imi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

rolling on the floor

| Mosotti a răspuns:

La prima vedere total neatractiva, nota 0 la atractivitate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O vad ca pe o matusa ceva... maxim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincere condoleante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare să aibă un suflet cald.
Am văzut mai urâte. Și nu mă refer neapărat la fata. Mult mai cald decât la ăștia de mai sus asta e clar. Cam scârbos.

| Sofer a răspuns:

Nu simt nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fotomodel

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ți-ai găsit mireasă, Ray?

| RKBlue a răspuns:

Nimic.
Mi se pare ca e o femeie pe care as vedea-o pe strada.
De atractie nici nu se pune problema, fiindca *gay*.

| RAY explică (pentru floresdemayo):

De pe un grup de dating, dar am simtit scarba fara sa o cunosc, ceea ce nu e corect poate e un om bun, e involuntar asta

| RAY explică (pentru Mosotti):

Dar de ce simt scarba fata de un om care nu il cunosc, e ceva involuntar la fel si daca o persoana de etnie rroma crezi ca prin educatie ne putem schimba perceptia asta involuntara?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asta spun si eu, de ce avem perceptia asts fara sa cunoastem respectiva persoana?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Conteaza asta? Daca nu te atrage

| RAY explică (pentru RKBlue):

Dar ai vrea sa o cunosti?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fara suparare dragule dar nici tu nu esti departe de ea

| RKBlue a răspuns (pentru RAY):

Nu neaparat.
Adica si daca as cunoaste-o nu e vreo problema, dar tot de "cealalta parte a baricadei" raman laughing

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

M-am indragostit de ea, atunci

| RAY explică (pentru RKBlue):

Esti fata?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cmf colega ta de munca?

| RKBlue a răspuns (pentru RAY):

Baiat.

| RAY explică (pentru RKBlue):

Pacat,te luam de sotie

| RKBlue a răspuns (pentru RAY):

laughing

| RoCkKiD a răspuns:

Pare ca are down.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

E genetica treaba la repulsia din cauza fizicului, natura vrea sa elimine specimenele necorespunzatoare si la tine e asa in soft:
"ce nu intra in cutare categorie, nu e bun, elimina, izoleaza, nu baga in seama".
Si cand da de "nu e bun", simte repulsie ca sa nu ai treaba cu acela, sa nu aiba acces la reproducere vreodata. Natura vrea sa-l izolezi si social si tot, sa se duca dracu, din pacate asa e.
Adica vrea sa-i faca pe restul sa-l izoleze pe acela, adica sa-l elimine cumva, deci de aia simti asa.

Nu poti sa schimbi ceva genetic.
E ca si cum vrei prin educatie ca nu te mai atraga una misto, tot nu poti, ca principiu e tot ala, nu conteaza in care sens, ca de la urat vrei sa vezi normal sau ca de la frumos sa vezi negativ.

La etnie roma nu e neaparat acelasi lucru ca nu e de la fizic, acolo este de la educatie caci stii ca-s niste nenorociti majoritatea, dar daca fizic arata normal, repulsia vine de la educatie. E involuntar ca tot ai vazut, auzit ce e de capul lor. Putini sunt okey rromi.
Multe rroame sunt frumusele chiar, dar tot dau repulsie din cauza mediului si educatiei "aaa, e hoata, a dracu, n-are scoala, periculoasa...hhh". Barbatii sunt si ei cat de cat fizic.
Acolo da, prin educatie se dizolva acest sentiment.
Eu de ex nu am nici o problema cu rromii, chiar deloc, mie nu-mi dau repulsie cand ii vad.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu mai e la noi, a plecat prin primavara, nu am mai vorbit cu ea, deci habar n-am ce face.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Dar tot singur

| RAY explică (pentru Mosotti):

Dar ei sunt asa genetic sau sunt din cauza educatiei?