| RAY a întrebat:

Ce simti asa la prima vedere cand o vezi sincer?

https://ibb.co/rtNp7Jh

35 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Pare ca are down.

| Drimmero a răspuns:

E femeie?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Conteaza asta? Daca nu te atrage

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

M-am indragostit de ea, atunci

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cmf colega ta de munca?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu mai e la noi, a plecat prin primavara, nu am mai vorbit cu ea, deci habar n-am ce face.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Dar tot singur

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O vad ca pe o matusa ceva... maxim.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ți-ai găsit mireasă, Ray?

| RAY explică (pentru floresdemayo):

De pe un grup de dating, dar am simtit scarba fara sa o cunosc, ceea ce nu e corect poate e un om bun, e involuntar asta

| Mosotti a răspuns:

La prima vedere total neatractiva, nota 0 la atractivitate.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Dar de ce simt scarba fata de un om care nu il cunosc, e ceva involuntar la fel si daca o persoana de etnie rroma crezi ca prin educatie ne putem schimba perceptia asta involuntara?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

E genetica treaba la repulsia din cauza fizicului, natura vrea sa elimine specimenele necorespunzatoare si la tine e asa in soft:
"ce nu intra in cutare categorie, nu e bun, elimina, izoleaza, nu baga in seama".
Si cand da de "nu e bun", simte repulsie ca sa nu ai treaba cu acela, sa nu aiba acces la reproducere vreodata. Natura vrea sa-l izolezi si social si tot, sa se duca dracu, din pacate asa e.
Adica vrea sa-i faca pe restul sa-l izoleze pe acela, adica sa-l elimine cumva, deci de aia simti asa.

Nu poti sa schimbi ceva genetic.
E ca si cum vrei prin educatie ca nu te mai atraga una misto, tot nu poti, ca principiu e tot ala, nu conteaza in care sens, ca de la urat vrei sa vezi normal sau ca de la frumos sa vezi negativ.

La etnie roma nu e neaparat acelasi lucru ca nu e de la fizic, acolo este de la educatie caci stii ca-s niste nenorociti majoritatea, dar daca fizic arata normal, repulsia vine de la educatie. E involuntar ca tot ai vazut, auzit ce e de capul lor. Putini sunt okey rromi.
Multe rroame sunt frumusele chiar, dar tot dau repulsie din cauza mediului si educatiei "aaa, e hoata, a dracu, n-are scoala, periculoasa...hhh". Barbatii sunt si ei cat de cat fizic.
Acolo da, prin educatie se dizolva acest sentiment.
Eu de ex nu am nici o problema cu rromii, chiar deloc, mie nu-mi dau repulsie cand ii vad.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Dar ei sunt asa genetic sau sunt din cauza educatiei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da ziceai de ca de tiganii -maghiari ai o parere buna... crezi ca nu s la fel ca rromii? de fapt sa stii ca nu etnia defineste un om, uneori aparentele insala nu e ok sa iti faci o parere superficiala. sunt tigani mai domni ca Romanii, cei drept rar da exista, nu e ok sa fie bagati 8n aceeasi oala si cei civilizati, sa sufere din cauza unora.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ura involuntara fata de ei o ai din cauza mass mediei a stereotipirilor, influentat uneori de ce spune y ce spune x. daca e sa o luam asa nici Romanii nu mai sunt asa cum erau.
depinde de educatia primita, unii o au unii nu, e adevarat ca multi nu o au dar sunt si marginalizati nu se ocupa nineni de ei nimeni nu are nici un interes.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Ei sunt asa din cauza educatiei, ca daca iei un rrom si-l cresti tu, o sa iasa okey. Chiar mi se pare ca a fost la TV un rrom infiat in SUA parca sau Italia, si a ajuns f bine, si chiar nu vroia sa auda de familia si fratii lui de aici.
Si ei sunt ca si noi, unii mai rai, altii mai buni, dar nu in halul ala de infecti cum sunt multi rromi, infectia aia de comportament nu e genetica, e dobandita.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asa e si cu gay, lesbinele sau care au alte religi, ne desparte multe chestii si je unesc putine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Depinde, sunt multi Romani care au ca prieteni /amici Rromi, nu toti ii marginalizeaza, care s ok se integreaza in societate de regula. adevarul e ca sunt cam salbatici si violenti unii din ei, hoti etc din cauza lor sunt vazuti rau si cei care s educati.

| LoveSleep a răspuns:

E blonda, fix cum imi place.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

rolling on the floor

| Sofer a răspuns:

Nu simt nimic.

| RKBlue a răspuns:

Nimic.
Mi se pare ca e o femeie pe care as vedea-o pe strada.
De atractie nici nu se pune problema, fiindca *gay*.

| RAY explică (pentru RKBlue):

Dar ai vrea sa o cunosti?

| RKBlue a răspuns (pentru RAY):

Nu neaparat.
Adica si daca as cunoaste-o nu e vreo problema, dar tot de "cealalta parte a baricadei" raman laughing

| RAY explică (pentru RKBlue):

Esti fata?

| RKBlue a răspuns (pentru RAY):

Baiat.

| RAY explică (pentru RKBlue):

Pacat,te luam de sotie

| RKBlue a răspuns (pentru RAY):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru ea!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fara suparare dragule dar nici tu nu esti departe de ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincere condoleante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare să aibă un suflet cald.
Am văzut mai urâte. Și nu mă refer neapărat la fata. Mult mai cald decât la ăștia de mai sus asta e clar. Cam scârbos.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asta spun si eu, de ce avem perceptia asts fara sa cunoastem respectiva persoana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fotomodel